4-noyabr sanasida Urganch davlat universitetida shaxmat, shashka va stol tennis bo'yicha “Universitet birinchiligi” sport musobaqalari o'tkazildi.
Musobaqalar “11-noyabr  - Oʻzbekiston Kasaba uyushmalari kuni” bayramiga bagʻishlandi. Unda universitetda mehnat faoliyatini olib borayotgan professor-o'qituvchilar va ishchi-xizmatchi xodimlar ishtirok etdi.
Musobaqalar yakunida g'oliblar aniqlanib, shu jumladan O'zbek tilshunosligi kafedrasining bir qator professor-o'qituvchilari ham ishtirok etib, faxrli o'rinlarni qo'lga kiritdilar, ularga universitet Kasaba uyushma qo'mitasi tomonidan sovgʻalar topshirildi.

4 ноября в Ургенчском государственном университете прошли спортивные соревнования «Университет прежде всего» по шахматам, шашкам и настольному теннису.
Соревнования были посвящены празднику «11 ноября – Дню профсоюзов Узбекистана». В нем приняли участие профессора, преподаватели и сотрудники, работающие в университете.
По итогам конкурса были определены победители, в том числе ряд профессоров и преподавателей кафедры узбекского языкознания, занявшие почетные места и награжденные призами профкома университета.