4-noyabr sanasida Urganch davlat universitetida shaxmat, shashka va stol tennis bo'yicha “Universitet birinchiligi” sport musobaqalari o'tkazildi.
Musobaqalar “11-noyabr  - Oʻzbekiston Kasaba uyushmalari kuni” bayramiga bagʻishlandi. Unda universitetda mehnat faoliyatini olib borayotgan professor-o'qituvchilar va ishchi-xizmatchi xodimlar ishtirok etdi.
Musobaqalar yakunida g'oliblar aniqlanib, shu jumladan O'zbek tilshunosligi kafedrasining bir qator professor-o'qituvchilari ham ishtirok etib, faxrli o'rinlarni qo'lga kiritdilar, ularga universitet Kasaba uyushma qo'mitasi tomonidan sovgʻalar topshirildi.

NOVEMBER 11 - UZBEKISTAN TRADE UNION DAY
On November 4, "University First" sports competitions in chess, checkers and table tennis were held at Urganch State University.
The competitions were dedicated to the holiday "November 11 - Day of Trade Unions of Uzbekistan". It was attended by professors, teachers and employees working at the university.
At the end of the competition, the winners were determined, including a number of professors and teachers of the Department of Uzbek Linguistics, who won the honorable places, and were awarded prizes by the University Trade Union Committee.