URDU TALABALARI “MIRZO ULUG’BEK VORISLARI” TANLOVINING RESPUBLIKA BOSQICHIDA G'OLIBLIKNI QO'LGA KIRITISHDI
Iste'dodli yoshlarni qo'llab-quvvatlash "Ulug'bek' jamg'armasi hamda Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan tashkil etilgan “Mirzo Ulug‘bek vorislari”  tanlovning Respublika bosqichida 20-24 may kunlari Urganch davlat universitetining ham 5 nafar talabasi oʻz loyihalari bilan ishtirok etdilar.
????Tanlov natijalariga koʻra, Fizika-matematika fakulteti talabasi Ismoilov Doniyor va Kimyoviy texnologiya talabasi Baltabayeva Umida   6 800 000 soʻmlik voucherni qoʻlga kiritgan boʻlsa, Kimyoviy texnologiya fakulteti talabasi Davletova   Dilnoza, Fizika- matematika fakulteti talabasi Eshimetova Shahnoza, Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti talabasi Rustamov Bekzodlar  "Eng faol ishtirokchi" nominatsiyasi g'oliblari bo'lishdi.

URDU STUDENTS WIN THE REPUBLIC STAGE OF THE "MIRZO ULUGBEK'S HEIRS" COMPETITION
Supporting talented young people "Mirzo Ulugbek Successors" organized by the "Ulugbek Foundation" and the Ministry of Higher Education, Science and Innovation in the Republican stage of the competition on May 20-24, Urganch State University 5 students participated with their projects.
????According to the results of the contest, Ismailov Daniyor, a student of the Faculty of Physics and Mathematics, and Baltabayeva Umida, a student of Chemical Technology, won a voucher worth 6,800,000 soums, while Davletova, a student of the Faculty of Chemical Technology, Dilnoza, a student of the Faculty of Physics and Mathematics, Eshimetova Shahnoza, a student of the Faculty of Social and Economic Sciences, Rustamov Bekzodlar won. The winners of the "Most Active Participant" nomination.