Bayramga munosib tuhfa
Bugun Urganch davlat universitetida qoʻshaloq tantana. Urganch davlat universiteti mustaqilligimizning 33 yilligini oʻzgacha shukuh bilan nishonlanmoqda. Boisi, bayram arafasida bugun oliygohimizda 5 ta sport turiga moʻljallangan, 6 ta maydondan iborat  yangi barpo etilgan  sport kompleksining ochilish marosimi boʻlib oʻtdi. Maydonning foydalanishga topshirilishi universitet jamoasi uchun bayramga munosib tuhfa boʻldi.
Talabalarni sportga keng jalb qilish va sogʻlom turmush tarzini targʻib qilish borasida yanada qulay sharoitlar yaratish maqsadida barpo etilgan ushbu sport kompleksi 1 ta basketbol, 1 ta voleybol, 2 ta badminton, 1 ta gimnastika hamda 1 ta gandbol maydonlarini oʻz ichiga oladi.
Tantanali ochilish marosimini Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev kirish soʻzi bilan ochib berib, mustaqilligimizning 33 yilligi bilan barchani qizgʻin tabrikladi, foydalanishga topshirilgan yangi sport maydoni oliygoh talabalarini kelgusida jahon arenalarida ulkan zafarlarga erishishlari uchun xizmat qilishiga ishonch bildirdi.
Shuningdek, tadbirda Urganch davlat universitetida uzoq yillardan beri faoliyat olib borayotgan bir guruh faxriy professor-oʻqituvchilar Q.Navroʻzov, I.Bayjonov, Q.Xudoyberganov hamda M.Rahimovlar soʻzga chiqib, yangi sport inshooti bilan universitet jamoasini, talaba-yoshlarni samimiy tabriklashdi.
Ochilish marosimining soʻnggida sport maydonining zamonaviy, qulay hamda umumiy hududda sportning har xil turlari uchun ixtisoslashgan kompleksi sifatida qurilishida oʻz hissasini qoʻshgan quruvchi va muhandislar universitet rahbariyati tomonidan munosib taqdirlandi.

Достойный подарок к празднику
Сегодня в Ургенчском государственном университете проходит двойной праздник. Ургенчский государственный университет с особым трепетом отмечает 33-ю годовщину независимости. Поэтому в преддверии праздника сегодня в нашем вузе состоялось открытие нового спортивного комплекса, рассчитанного на 5 видов спорта, состоящего из 6 площадок. Ввод поля в эксплуатацию стал достойным подарком к празднику для университетской команды.
Этот спортивный комплекс, построенный с целью широкого вовлечения студентов в спорт и создания более комфортных условий для пропаганды здорового образа жизни, включает в себя 1 баскетбольное, 1 волейбольное, 2 бадминтонных, 1 гимнастическое и 1 гандбольное поля.
Торжественную церемонию открытия с вступительным словом открыл ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев, который горячо поздравил всех с 33-летием нашей независимости, выразил уверенность в том, что введенное в эксплуатацию новое спортивное поле послужит будущим студентам вуза достижению великих побед на мировых аренах.
Также на мероприятии присутствовала группа почетных профессоров и преподавателей Ургенчского государственного университета, работающих в течение многих лет. Наврузов, И.Байжонов, Г.Худойберганов и М.Рахимовы выступили с речью и искренне поздравили команду университета, студентов и молодежь с новым спортивным сооружением.
В завершение церемонии открытия руководство университета наградило строителей и инженеров, которые внесли свой вклад в строительство спортивного поля как современного, удобного и специализированного комплекса для различных видов спорта на общей территории.