Bayramga munosib tuhfa
Bugun Urganch davlat universitetida qoʻshaloq tantana. Urganch davlat universiteti mustaqilligimizning 33 yilligini oʻzgacha shukuh bilan nishonlanmoqda. Boisi, bayram arafasida bugun oliygohimizda 5 ta sport turiga moʻljallangan, 6 ta maydondan iborat  yangi barpo etilgan  sport kompleksining ochilish marosimi boʻlib oʻtdi. Maydonning foydalanishga topshirilishi universitet jamoasi uchun bayramga munosib tuhfa boʻldi.
Talabalarni sportga keng jalb qilish va sogʻlom turmush tarzini targʻib qilish borasida yanada qulay sharoitlar yaratish maqsadida barpo etilgan ushbu sport kompleksi 1 ta basketbol, 1 ta voleybol, 2 ta badminton, 1 ta gimnastika hamda 1 ta gandbol maydonlarini oʻz ichiga oladi.
Tantanali ochilish marosimini Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev kirish soʻzi bilan ochib berib, mustaqilligimizning 33 yilligi bilan barchani qizgʻin tabrikladi, foydalanishga topshirilgan yangi sport maydoni oliygoh talabalarini kelgusida jahon arenalarida ulkan zafarlarga erishishlari uchun xizmat qilishiga ishonch bildirdi.
Shuningdek, tadbirda Urganch davlat universitetida uzoq yillardan beri faoliyat olib borayotgan bir guruh faxriy professor-oʻqituvchilar Q.Navroʻzov, I.Bayjonov, Q.Xudoyberganov hamda M.Rahimovlar soʻzga chiqib, yangi sport inshooti bilan universitet jamoasini, talaba-yoshlarni samimiy tabriklashdi.
Ochilish marosimining soʻnggida sport maydonining zamonaviy, qulay hamda umumiy hududda sportning har xil turlari uchun ixtisoslashgan kompleksi sifatida qurilishida oʻz hissasini qoʻshgan quruvchi va muhandislar universitet rahbariyati tomonidan munosib taqdirlandi.

A worthy gift for the holiday
Today is a double celebration at Urgench State University. Urgench State University is celebrating the 33rd anniversary of our independence with great pride. Because, today, on the eve of the holiday, the opening ceremony of the newly built sports complex was held. The complex consists of  6 fields for 5 sports  at our university. Commissioning of the field was a gift for the university community.
This sports complex, built in order to attract students to sports and promote a healthy lifestyle, it includes 1 basketball, 1 volleyball, 2 badminton, 1 gymnastics and 1 handball fields.
Bakhrom Abdullayev, rector of Urgench State University, opened the ceremony with his opening speech, warmly congratulated everyone on the 33rd anniversary of our independence, and assured that the new sports field commissioned will serve the students of the university to achieve great victories in the world arenas in the future.
Also, at the event, a group of honorary professors and teachers who have been working at Urgench State University for many years, K.Navrozov, I.Baijonov, K.Khudoyberganov and M. Rahimov, spoke and sincerely congratulated the university team and students with the new sports facility.
At the end of the opening ceremony, the builders and engineers were duly awarded by the university management for contributing to the construction of the sports field as a modern, comfortable and specialized complex for various types of sports in the general area.