“Universiada” g‘oliblari tantanali taqdirlandi!
Bugun, 14-aprel kuni Urganch shahridagi “Yoshlik” sport majmuasida futbol bo‘yicha o‘tkazilgan “Universiada” musobaqasining final bellashuvlaridan so‘ng, tantanali taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Marosimda Xorazm viloyati hokimi o‘rinbosari S.Salayev va boshqa masʼullar so‘zga chiqib, musobaqa ishtirokchilarini, xususan, final bosqichida yuqori natijalar qayd etgan jamoalarni samimiy tabriklashdi. Yoshlarning jismoniy va ma’naviy yetuk shaxs bo‘lib ulg‘ayishida bunday musobaqalarning o‘rni beqiyos ekanini alohida ta’kidlashdi.
So‘ngra, g‘olib jamoa — Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti futbolchilari, shuningdek, ikkinchi va uchinchi o‘rin sohiblari – Toshkent viloyati va Qoraqalpog‘iston Respublikasi jamoalari vakillariga medallar va faxriy diplomlar, qimmatbaho esdalik sovg‘alari tantanali ravishda topshirildi.
Taqdirlash marosimi ko‘tarinki kayfiyatda o‘tib, barcha ishtirokchilarda unutilmas taassurot qoldirdi. Bu kabi yirik sport tadbirlari yosh avlodni sog‘lom hayot tarziga yo‘naltirish, ularning iqtidor va imkoniyatlarini namoyon etishda muhim omil bo‘lib xizmat qilmoqda.
G‘oliblarni yana bir bor tabriklaymiz va ularga kelgusi faoliyatlarida yanada katta muvaffaqiyatlar tilaymiz!

The winners of the “Universiade” were solemnly awarded!
Today, on April 14, a solemn award ceremony was held after the final matches of the “Universiade” football tournament held at the “Yoshlik” sports complex in Urgench.
At the ceremony, Deputy Governor of Khorezm region S.Salayev and other officials spoke and sincerely congratulated the participants of the tournament, especially the teams that achieved high results in the final stage. They especially emphasized the invaluable role of such competitions in the development of young people into physically and spiritually mature individuals.
Then, the winning team — the players of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni, as well as the second and third place holders — representatives of the teams of Tashkent region and the Republic of Karakalpakstan — were solemnly awarded medals and honorary diplomas, as well as valuable souvenirs.
The award ceremony was held in a high spirit and left an unforgettable impression on all participants. Such large-scale sports events serve as an important factor in guiding the younger generation towards a healthy lifestyle, revealing their talents and capabilities.
We congratulate the winners once again and wish them even greater success in their future endeavors!