"70540103 – Aktuar va moliyaviy matematika" mutaxassisligi boʻyicha magistrlik dissertatsiyalari himoyasi muvaffaqiyatli yakunlandi
Urganch davlat universitetida 2025-2026 oʻquv yili bitiruvchilari uchun magistrlik dissertatsiyalari himoyalari koʻtarinki ruhda davom etmoqda.
Bugun, joriy yilning 11-iyun kuni "70540103 – Aktuar va moliyaviy matematika" magistratura mutaxassisligi talabalarining dissertatsiya himoyalari boʻlib oʻtdi. Kun davomida (4 tasi kunning birinchi yarmida, 4 tasi kunning ikkinchi yarmida) jami 8 nafar magistrant oʻzlarining ilmiy-tadqiqot ishlari natijalarini muvaffaqiyatli himoya qildilar:
1. KARIMOVA LAYLO IKROM QIZI
2. ISAQJANOVA DILAFRO‘Z DAVRONBEK QIZI
3. AXMEDOVA ZILOLA ZAFAR QIZI
4. XAYITBOYEVA SANOBAR MUXTORBEK QIZI
5. DAVLATNAZAROVA XONZODABONU SAN’ATBEK QIZI
6. QUCHQOROVA SHIRINOY DILSHODOVNA
7. ISMAILOVA SHAHZODA AXMADOVNA
8. O'RINOVA SARVINISO MAQSUD QIZI
Hakamlar hayʼati va soha mutaxassislari tomonidan bitiruvchilarning aktuar hamda moliyaviy matematika sohasidagi dolzarb mavzularga bagʻishlangan ilmiy ishlari yuqori baholandi.
Universitet jamoasi barcha bitiruvchilarni muvaffaqiyatli himoya bilan tabriklaydi va ularning kelgusi ilmiy hamda professional faoliyatlariga zafarlar tilaydi!

Defense of Master's Theses in the Specialty "70540103 – Actuarial and Financial Mathematics" Successfully Completed
The defense of master's theses for the graduates of the 2025-2026 academic year continues in a high spirit at Urgench State University.
Today, on June 11 of this year, the thesis defenses of the master's students majoring in "70540103 – Actuarial and Financial Mathematics" took place. Throughout the day (4 in the morning and 4 in the afternoon), a total of 8 master's students successfully defended the results of their research work:
KARIMOVA LAYLO IKROM QIZI
ISAQJANOVA DILAFRO‘Z DAVRONBEK QIZI
AXMEDOVA ZILOLA ZAFAR QIZI
XAYITBOYEVA SANOBAR MUXTORBEK QIZI
DAVLATNAZAROVA XONZODABONU SAN’ATBEK QIZI
QUCHQOROVA SHIRINOY DILSHODOVNA
ISMAILOVA SHAHZODA AXMADOVNA
O'RINOVA SARVINISO MAQSUD QIZI
The jury and industry experts highly praised the graduates' scientific works, which were dedicated to current and pressing topics in the field of actuarial and financial mathematics.
The university community congratulates all graduates on their successful defense and wishes them great success in their future scientific and professional endeavors!