Bugun, 8-iyul kunidan boshlab Urganch davlat universitetida 2026/2027-o‘quv yili uchun alohida iqtidor talab etuvchi bakalavriat ta'lim yo‘nalishlari bo‘yicha kasbiy (ijodiy) imtihonlar rasman boshlandi.
Kasbiy (ijodiy) imtihonlar 8–17-iyul kunlari belgilangan grafik asosida davom etadi. Imtihonlar Cholg‘u ijrochiligi, Vokal san’ati, Rangtasvir, Amaliy san’at, Arxitektura hamda Sport faoliyati yo‘nalishlari bo‘yicha tasdiqlangan jadval asosida tashkil etiladi.
Imtihonlarni adolatli, ochiq va shaffof o'tkazishni ta‘minlash maqsadida onlayn kuzatuv yo'lga qo'yildi: live.urdu.uz
Shuningdek, Kasbiy (ijodiy) imtihon topshiruvchi farzandlariga ruhiy dalda bo‘lish maqsadida ular bilan birga kelgan ota-onalar va yaqinlari uchun Urganch davlat universitetida maxsus shinam va salqin kutish joylari tashkil etilgan.
Ota-onalar fanzandlarini imtihon topshirish jarayonlarini kutish joyida monitor orqali to‘g‘ridan-to‘g‘ri kuzatib borishmoqda.

В Ургенчском государственном университете начались профессиональные (творческие) экзамены!
Сегодня, начиная с 8 июля, в Ургенчском государственном университете официально стартовали профессиональные (творческие) экзамены по направлениям бакалавриата, требующим особого таланта, на 2026/2027 учебный год.
Профессиональные (творческие) экзамены будут проходить с 8 по 17 июля согласно утверждённому графику. Экзамены организуются по утверждённому расписанию по направлениям Инструментальное исполнительство, Вокальное искусство, Живопись, Прикладное искусство, Архитектура, а также Спортивная деятельность.
В целях обеспечения справедливого, открытого и прозрачного проведения экзаменов организовано онлайн-наблюдение: live.urdu.uz
Кроме того, для родителей и близких, пришедших вместе с абитуриентами, сдающими профессиональные (творческие) экзамены, в Ургенчском государственном университете созданы специальные комфортные и прохладные зоны ожидания, чтобы поддержать их морально.
Родители наблюдают за процессом сдачи экзаменов своими детьми напрямую через мониторы, установленные в зоне ожидания.