Bugun, 8-iyul kunidan boshlab Urganch davlat universitetida 2026/2027-o‘quv yili uchun alohida iqtidor talab etuvchi bakalavriat ta'lim yo‘nalishlari bo‘yicha kasbiy (ijodiy) imtihonlar rasman boshlandi.
Kasbiy (ijodiy) imtihonlar 8–17-iyul kunlari belgilangan grafik asosida davom etadi. Imtihonlar Cholg‘u ijrochiligi, Vokal san’ati, Rangtasvir, Amaliy san’at, Arxitektura hamda Sport faoliyati yo‘nalishlari bo‘yicha tasdiqlangan jadval asosida tashkil etiladi.
Imtihonlarni adolatli, ochiq va shaffof o'tkazishni ta‘minlash maqsadida onlayn kuzatuv yo'lga qo'yildi: live.urdu.uz
Shuningdek, Kasbiy (ijodiy) imtihon topshiruvchi farzandlariga ruhiy dalda bo‘lish maqsadida ular bilan birga kelgan ota-onalar va yaqinlari uchun Urganch davlat universitetida maxsus shinam va salqin kutish joylari tashkil etilgan.
Ota-onalar fanzandlarini imtihon topshirish jarayonlarini kutish joyida monitor orqali to‘g‘ridan-to‘g‘ri kuzatib borishmoqda.

Professional (creative) exams have started at Urgench State University!
Today, starting from July 8, professional creative exams for undergraduate programs requiring special talent for the 2026/2027 academic year officially began at Urgench State University.
The professional creative exams will continue from July 8 to 17 according to the approved schedule. The exams are being organized in accordance with the approved timetable in the fields of Instrumental Performance, Vocal Art, Painting, Applied Arts, Architecture, as well as Sports Activity.
To ensure that the exams are conducted fairly, openly and transparently, online monitoring has been launched at: live.urdu.uz
In addition, special comfortable and cool waiting areas have been arranged at Urgench State University for parents and relatives who came with applicants taking the professional creative exams, in order to provide them with moral support.
Parents are directly observing their children’s exam process through monitors installed in the waiting area.