Besh tashabbus TTJ da
Bugun Urganch davlat universiteti Kimyoviy texnologiyalar fakulteti 7-son talabalar turar joy binosida talabalarning bo'sh vaqtlarini mazmunli oʻtkazish hamda "Besh tashabbus" doirasida turli ma'naviy-ma'rifiy tadbirlar tashkil etildi.
Jumladan, fakultet talaba-yoshlari o'rtasida Urganch tumani "Bo‘ston" va "Yoshlik " mahallalari bilan hamkorlikda sportning shaxmat-shashka va stol tennis turlari bo‘yicha musobaqalar, shuningdek, "Zakovat" intellektual o'yinlari hamda talaba-qizlar o'rtasida "Mushoira" bellashuvi bo'lib o'tdi.
Bellashuvlar yakunida g'oliblar va musobaqalarda faol ishtirok etgan talabalar faxriy yorliq va esdalik sovg'alari bilan taqdirlandi.

Five initiatives are at TTJ
Today, various spiritual and educational events were organized within the framework of "Five Initiatives" and meaningful spending of free time of students in the student residence building No. 7 of the Faculty of Chemical Technologies of Urganch State University.
In particular, among the students of the faculty, in cooperation with "Bo'ston" and "Yoshlik" neighborhoods of Urganch district, sports competitions in chess, checkers and table tennis, as well as intellectual games "Zakovat" and student-girls o "Mushoira" competition was held between
At the end of the competitions, the winners and students who actively participated in the competitions were awarded with certificates of honor and souvenirs.