Besh tashabbus TTJ da
Bugun Urganch davlat universiteti Kimyoviy texnologiyalar fakulteti 7-son talabalar turar joy binosida talabalarning bo'sh vaqtlarini mazmunli oʻtkazish hamda "Besh tashabbus" doirasida turli ma'naviy-ma'rifiy tadbirlar tashkil etildi.
Jumladan, fakultet talaba-yoshlari o'rtasida Urganch tumani "Bo‘ston" va "Yoshlik " mahallalari bilan hamkorlikda sportning shaxmat-shashka va stol tennis turlari bo‘yicha musobaqalar, shuningdek, "Zakovat" intellektual o'yinlari hamda talaba-qizlar o'rtasida "Mushoira" bellashuvi bo'lib o'tdi.
Bellashuvlar yakunida g'oliblar va musobaqalarda faol ishtirok etgan talabalar faxriy yorliq va esdalik sovg'alari bilan taqdirlandi.

Пять инициатив представлены в TTJ
Сегодня в рамках «Пяти инициатив» и содержательного проведения свободного времени студентов в корпусе студенческого общежития №7 химико-технологического факультета Ургенчского государственного университета были организованы различные духовно-просветительские мероприятия.
В частности, среди студентов факультета совместно с микрорайонами «Бостон» и «Ёшлик» Ургенчского района проведены спортивные соревнования по шахматам, шашкам и настольному теннису, а также интеллектуальные игры «Заковат» и студенток. Конкурс «Мушойра» прошел между
По итогам соревнований победители и студенты, активно участвовавшие в соревнованиях, были награждены почетными грамотами и памятными подарками.