Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch Davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti "Ingliz tili va adabiyoti" kafedrasida 2025-yil 31-oktabr kuni 447-xonada navbatdagi ilmiy-nazariy seminar bo'lib o'tdi. Ilmiy-nazariy seminarda "Ingliz tili va adabiyoti" kafedrasi professor-o'qituvchilari qatnashdilar. Seminarda "Ingliz tili va adabiyoti" kafedrasi o'qituvchisi Urazmetov Ravshanbekning “Ilmiy-fantastik diskursning o'ziga xos xususiyatlari” mavzusidagi ma'ruzasi tinglandi.
Shundan so'ng kafedra professor-o'qituvchilari mavzu bo'yicha o'z fikr-mulohazalarini bildirib o'tdilar. Kafedra ilmiy-nazariy seminarlarining tashkil etilishi va dolzarb mavzular muhokamasi yosh mutaxassislar uchun yanada foydali bo'lishi ta'kidlab o'tildi.

The next scientific and theoretical seminar  held on October 31, 2025, in room 447 of the Department of English Language and Literature at the Faculty of Foreign Philology of Urganch State University named after Abu Rayhon Beruniy. In the scientific-theoretical seminar  professors and teachers of the Department of English Language and Literature actively attended. Ravshanbek Urazmetov, a lecturer at the Department of English Language and Literature, gave speech on the topic "Specific Features of Scientific and Fictional Discourse."
After that, the professors and teachers of the department shared their thoughts on the topic. It was mentioned that the information of scientific-theoretical seminar by the department and the discussion of current topics would be even more beneficial for young specialists