Korrupsiyaga qarshi kurashni o‘zimdan boshlayman.
Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakultetida Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X. Shixova ishtirokida 1-kurs Psixologiya yo‘nalishi talabalari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tadbir davomida korrupsiyaning jamiyat taraqqiyotiga ko‘rsatadigan salbiy oqibatlari, har bir fuqaroning korrupsiyaga qarshi kurashdagi shaxsiy mas’uliyati, ta’lim tizimidagi shaffoflik va halollik tamoyillarining ahamiyati keng yoritildi.
Talabalarga korrupsion holatlarning oldini olish bo‘yicha amaliy tavsiyalar, noxolis vaziyatlarga duch kelganda to‘g‘ri yo‘l tutish usullari, tegishli murojaat kanallari va amaldagi qonunchilik me’yorlari haqida batafsil ma’lumotlar berildi.

Я начинаю борьбу с коррупцией с себя.
На факультете спортивной деятельности, педагогики и психологии состоялась встреча со студентами 1-го курса направления “Психология” с участием начальника отдела по управлению системой “Комплаенс-контроль” по противодействию коррупции Х. Шиховой.
В ходе мероприятия были широко освещены негативные последствия коррупции для развития общества, личная ответственность каждого гражданина в борьбе с коррупцией, а также значение принципов прозрачности и честности в системе образования.
Студентам была предоставлена подробная информация о практических рекомендациях по предупреждению коррупционных проявлений, правильных действиях в случае столкновения с необъективными ситуациями, соответствующих каналах обращений и действующих нормах законодательства.