Universitet oʻqituvchilari tomonidan maktablarda toʻgarak mashgʻulotlari olib borilmoqda.
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetiga biriktirilgan umumta’lim maktablari bilan hamkorlik ishlari izchil davom etmoqda. Bugun, 27-yanvar kuni Xiva shahridagi 56-son ixtisoslashtirilgan davlat umumta’lim maktabida Xorijiy filologiya fakulteti Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi o‘qituvchisi Farrux Iskandarov tomonidan ingliz tili to‘garagining navbatdagi mashg‘uloti o‘tkazildi.
Mashg‘ulot “Save the Earth” (Yer sayyorasini asraylik) mavzusiga bag‘ishlanib, o‘quvchilarda ekologik madaniyatni shakllantirish, shuningdek, ingliz tilida erkin fikr bildirish ko‘nikmalarini rivojlantirishga qaratildi. Dars jarayonida o‘quvchilar atrof-muhitni muhofaza qilish borasidagi fikr va tashabbuslarini ingliz tilida bayon etib, turli interaktiv savol-javoblar orqali o‘z bilimlarini mustahkamlashdi.Shuningdek, o‘qituvchi tomonidan o‘quvchilarning fanga bo‘lgan qiziqishlari o‘rganilib, ularning kelajakda kim bo‘lish istagi, tanlamoqchi bo‘lgan kasblari haqida ingliz tilida suhbat olib borildi.Mazkur dars mashg‘uloti o‘quvchilar tomonidan katta qiziqish bilan qabul qilinib, ularning ingliz tilini o‘rganishga bo‘lgan ishtiyoqini yanada oshirdi.

University teachers are conducting club activities in schools.
Collaboration with secondary schools attached to Urgench State University named after Abu Rayhon Beruniy is consistently ongoing on January 27th, the next session of the English language club was held at Specialised State Secondary School No. 56 in Khiva, conducted by Farrukh Iskandarov, a teacher at the Department of English Language and Literature of the Faculty of Foreign Philology.
The lesson on the topic "Save the Earth" dedicated to the topic and aimed to develop ecological culture among students, as well as to improve their skills in expressing themselves freely in English. During the lesson, students expressed their thoughts and initiatives on environmental protection in English and reinforced their knowledge through various interactive sessions. Additionally, the teacher explored the students' interests in the subject and had conversations with them in English about what they wanted to be in the future and the professions they were considering. This lesson was received with great interest by the students, further increasing their enthusiasm for learning English.