Madaniyat yo`nalishi talabalari uchun Seminar trening o`tkazildi.
2023-yil 31-oktabr kuni San'at kafedrasida O`zbekiston Davlat san'at va madaniyat oliygohining dotsenti Mo`minmirzo Xolmo`minov "Madaniyat va san'at muassasalarini tashkil etish hamda boshqarish" yo`nalishi talabalari bilan seminar-trening o`tkazdi.
Madaniyat va san'at muassasalari menejmenti, marketingi boshqaruvi, teatrlar faoliyati, madaniyat va istirohat bog`lari, madaniyat markazlari bo`yicha chet el tajribalari va boshqa mavzularda ma'ruza qildi.
Tadbirda kafedra mudiri dotsent B.Raximov, O`zbekistonda xizmat ko`rsatgan artist, o`qituvchi B.Amanbayev ishtirok qildilar.

Seminar training was held for culture students.
On October 31, 2023, the associate professor of the State University of Arts and Culture of Uzbekistan Mominmirzo Kholmominov held a seminar-training with students of the "Organization and management of culture and art institutions" department at the Department of Arts. spent
He lectured on cultural and art institutions management, marketing management, theater activities, culture and recreation parks, cultural centers, foreign experiences and other topics.
The head of the department, associate professor B. Rakhimov, honored artist and teacher B. Amanbayev took part in the event.