Madaniyat yo`nalishi talabalari uchun Seminar trening o`tkazildi.
2023-yil 31-oktabr kuni San'at kafedrasida O`zbekiston Davlat san'at va madaniyat oliygohining dotsenti Mo`minmirzo Xolmo`minov "Madaniyat va san'at muassasalarini tashkil etish hamda boshqarish" yo`nalishi talabalari bilan seminar-trening o`tkazdi.
Madaniyat va san'at muassasalari menejmenti, marketingi boshqaruvi, teatrlar faoliyati, madaniyat va istirohat bog`lari, madaniyat markazlari bo`yicha chet el tajribalari va boshqa mavzularda ma'ruza qildi.
Tadbirda kafedra mudiri dotsent B.Raximov, O`zbekistonda xizmat ko`rsatgan artist, o`qituvchi B.Amanbayev ishtirok qildilar.

Проведен семинар-тренинг для студентов культуры.
31 октября 2023 года доцент Государственного университета искусств и культуры Узбекистана Моминмирзо Холмоминов провел на кафедре искусств семинар-тренинг со студентами кафедры «Организация и управление учреждениями культуры и искусства».
Он читал лекции по управлению учреждениями культуры и искусства, маркетинговому менеджменту, театральной деятельности, паркам культуры и отдыха, культурным центрам, зарубежному опыту и другим темам.
В мероприятии приняли участие заведующий кафедрой, доцент Б.Рахимов, заслуженный деятель искусств и педагог Б.Аманбаев.