Urganch davlat universiteti va O‘zbekiston davlat Jismoniy tarbiya va sport universiteti Nukus filiali o‘rtasida do‘stlik musobaqalari o‘tkazildi
Bugun, 12-dekabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida “Millatlararo totuvlik oyi” doirasida yoshlar o‘rtasida sport orqali do‘stlik va hamjihatlikni mustahkamlashga qaratilgan yirik tadbir bo‘lib o‘tdi. O‘zbekiston davlat Jismoniy tarbiya va sport universiteti Nukus filiali bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Sport – do‘stlik elchisi” mavzusidagi o‘rtoqlik musoboqalari sportning Mini-futbol, Badminton, Stol tennisi va Shaxmat turlari bo‘yicha o‘tkazildi.
Dastlab O‘zDJTSU Nukus filialining sportchi talabalari tantanali kutib olindi. Shundan so‘ng, musobaqalarning ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev, Sport klubi raisi o‘rinbosari M.Rahimov hamda O‘zDJTSU Nukus filiali birinchi prorektori G.Xojametov so‘zga chiqib, musobaqa ishtirokchilariga omad va yuksak natijalar tiladilar.

Между Ургенчским государственным университетом и Нукусским филиалом Узбекского государственного университета физической культуры и спорта состоялись товарищеские соревнования.
Сегодня, 12 декабря, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруния в рамках «Месяца межнациональной гармонии» прошло крупное мероприятие, направленное на укрепление дружбы и единства среди молодежи посредством спорта. В рамках мероприятия состоялись дружеские соревнования на тему «Спорт – посол дружбы», организованные совместно с Нукусским филиалом Узбекского государственного университета физической культуры и спорта, по мини-футболу, бадминтону, настольному теннису и шахматам.
Сначала состоялась торжественная встреча студентов-спортсменов Нукусского филиала УзДЖТГУ. После этого прошла церемония открытия соревнований. На мероприятии выступили первый проректор УрГУ Д. Ибадуллаев, заместитель председателя спортивного клуба М. Рахимов и первый проректор Нукусского филиала УзДЖТГУ Г. Ходжаметов, которые пожелали участникам соревнований успехов и высоких результатов.