Urganch davlat universiteti va O‘zbekiston davlat Jismoniy tarbiya va sport universiteti Nukus filiali o‘rtasida do‘stlik musobaqalari o‘tkazildi
Bugun, 12-dekabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida “Millatlararo totuvlik oyi” doirasida yoshlar o‘rtasida sport orqali do‘stlik va hamjihatlikni mustahkamlashga qaratilgan yirik tadbir bo‘lib o‘tdi. O‘zbekiston davlat Jismoniy tarbiya va sport universiteti Nukus filiali bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Sport – do‘stlik elchisi” mavzusidagi o‘rtoqlik musoboqalari sportning Mini-futbol, Badminton, Stol tennisi va Shaxmat turlari bo‘yicha o‘tkazildi.
Dastlab O‘zDJTSU Nukus filialining sportchi talabalari tantanali kutib olindi. Shundan so‘ng, musobaqalarning ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev, Sport klubi raisi o‘rinbosari M.Rahimov hamda O‘zDJTSU Nukus filiali birinchi prorektori G.Xojametov so‘zga chiqib, musobaqa ishtirokchilariga omad va yuksak natijalar tiladilar.

Friendly competitions were held between Urgench State University and the Nukus branch of the Uzbekistan State University of Physical Culture and Sports
Today, December 12, a major event aimed at strengthening friendship and unity among young people through sports was held at Urgench State University named after Abu Rayhon Beruniy within the framework of the “Month of Interethnic Harmony”. Friendly competitions on the theme “Sport is an Ambassador of Friendship”, organized in collaboration with the Nukus branch of the Uzbek State University of Physical Education and Sports, were held in Mini-football, Badminton, Table Tennis and Chess.
First, the student athletes of the UzDJTSU Nukus branch were solemnly welcomed. After that, the opening ceremony of the competitions was held. The first vice-rector of UrGU D. Ibadullayev, deputy chairman of the Sports Club M. Rahimov and the first vice-rector of the Nukus branch of the UzDJTSU G. Khojametov spoke at the event and wished the participants of the competition success and high results.