“Maxsus va akademik maqsadlarda ingliz tilini o'qitish: muammolar va istiqbollar” mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy anjuman
MAXSUS VA AKADEMIK MAQSADLARDA INGLIZ TILINI O'QITISH: MUAMMOLAR VA ISTIQBOLLAR
15-mart kuni Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti “Fakultetlararo сhet tillar” kafedrasi boshchiligida “Maxsus va akademik maqsadlarda ingliz tilini o'qitish: muammolar va istiqbollar” mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy anjuman oʻtkazildi.
Unda fakultet professor-o'qituvchilari, tadqiqotchilar, talabalar hamda xorijiy hamkor universitetlardan kelib, dars mashgʻulotlari olib borayotgan mutaxassislar hamda Zoom platformasi orqali xorijlik olimlar ishtirok etdilar.
Mazkur xalqaro ilmiy-amaliy anjuman ingliz tilini maxsus va akademik maqsadlarda o‘qitishdagi so‘nggi yangiliklar va yutuqlarni soha mutaxassislari o‘rtasida tarqatish, butun dunyo bo'ylab maxsus va akademik maqsadlarda ingliz tilini o'qitishning mavjud nazariyalarini muhokama qilish, ingliz tilini maxsus va akademik maqsadlarda o‘qitish metodikasi bo‘yicha xorijda va respublikamizda olib borilayotgan ilmiy ishlar bilan tanishish, ingliz tilini maxsus va akademik maqsadlarda o'qitishda innovatsion usullardan foydalanish imkoniyatlarini yoritib berish maqsadlarga xizmat qiladi.

International Scientific and Practical Conference "Teaching English for Specific and Academic Purposes: Problems and Prospects"
TEACHING ENGLISH FOR SPECIFIC AND ACADEMIC PURPOSES: PROBLEMS AND PROSPECTS
On March 15, an international scientific and practical conference was held under the leadership of the Department of "Interfaculty Foreign Languages" of the Faculty of Foreign Philology of Urgench State University on the topic "Teaching English for Special and Academic Purposes: Problems and Prospects".
It was attended by professors and teachers of the faculty, researchers, students and specialists from foreign partner universities conducting classes, as well as foreign scientists through the Zoom platform.
This international scientific and practical conference is aimed at disseminating the latest news and achievements in the field of teaching English for special and academic purposes among specialists in this field, discussing existing theories of teaching English for special and academic purposes around the world, discussing English for special purposes and get acquainted with scientific works carried out abroad and in our republic on teaching methods for academic purposes, highlight the possibilities of using innovative methods in teaching English for special and academic purposes.