Bugun, 2-iyun kuni  har yili an’anaviy tarzda o‘tkazib kelinadigan "Rektor kubogi" musobaqasining tantanali ochilish marosimi oʻtkazildi. Unda Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev soʻzga chiqib, talabalarni ushbu oʻziga xos sport bayrami bilan muborakbod etdi va barcha ishtirokchilarga bellashuvlarda omad tiladi.
Tadbirda Pedagogika fakultetining orkestr jamosi, Filologiya fakultetining bir guruh isteʼdodli yigit-qizlari oʻzlarining goʻzal kuy-qoʻshiqlari va raqslari bilan barchaga bayramona kayfiyat ulashdilar.
Shundan soʻng, universitetning barcha fakultetlari jamoalari sport maydonlariga taklif etildi. Bugun kun davomida futbol boʻyicha yigitlar oʻrtasida, voleybol boʻyicha esa  qizlar oʻrtasida bahslar boʻlib oʻtadi.

"Rector's Cup" sports competitions have started at Urganch State University
Today, on June 2, the opening ceremony of the "Rector's Cup" competition, which is traditionally held every year, was held. Bakhrom Abdullayev, Rector of Urganch State University, gave a speech and congratulated the students on this unique sports holiday and wished all the participants good luck in the competitions.
At the event, the orchestra ensemble of the Faculty of Pedagogy and a group of talented young men and women of the Faculty of Philology shared a festive mood with their beautiful songs and dances.
After that, the teams of all faculties of the university were invited to the sports fields. During the day, competitions will be held between boys in football and among girls in volleyball.