UrDUda Yoshlar Parlamenti raisi bilan uchrashuv o‘tkazildi
Bugun O‘zbekiston Yoshlar Parlamenti raisi Otabek Sobitov Urganch davlat universitetiga tashrif buyurib, universitetning faol talaba-yoshlari bilan uchrashdi.
Uchrashuv avvalida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan yoshlar siyosatining ustuvor yo‘nalishlari, yoshlarning ijtimoiy-siyosiy faolligini oshirish, ularning tashabbus va g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlash masalalari haqida so‘z yuritildi. Muloqotda Yoshlar Parlamentining faol a’zolari ham ishtirok etib, talaba-yoshlarga siyosiy va ijtimoiy jarayonlarda faol qatnashish, o‘z taklif va tashabbuslarini ilgari surish imkoniyatlari haqida ma’lumot berdilar.
Shuningdek, uchrashuvda O‘zLiDeP Xorazm viloyati kengashi tashkiliy bo'lim mudiri Sh. Atajonov ishtirok etib, yoshlarga partiya faoliyati, unga a’zo bo‘lish tartibi hamda talaba-yoshlarning jamiyat hayotidagi faolligini yanada oshirish masalalari yuzasidan fikr-mulohazalarini bildirdi.
Uchrashuv davomida Urganch davlat universitetida “Yoshlar Parlamenti modeli” xonasini tashkil etish, universitet tajribasini respublika miqyosida namunali loyihaga aylantirish, shuningdek, “Yosh siyosatchilar” marafoni va Respublika Yoshlar Parlamenti forumini universitetda o‘tkazish yuzasidan qator takliflar ilgari surildi.
Muloqot yakunida yoshlar siyosatini yanada takomillashtirishga qaratilgan fikr va takliflar bildirildi, shuningdek, mehmon vakillarga universitet rahbariyati tomonidan tashakkurnomalar topshirildi.

В УрГУ состоялась встреча с председателем Молодёжного парламента
Сегодня председатель Молодёжного парламента Узбекистана Отабек Собитов посетил Ургенчский государственный университет и встретился с активными студентами университета.
В начале встречи были обсуждены приоритетные направления молодёжной политики, реализуемой в нашей стране, вопросы повышения социально-политической активности молодёжи, а также поддержки их инициатив и идей. В мероприятии также приняли участие активные члены Молодёжного парламента, которые рассказали студентам о возможностях активного участия в политических и общественных процессах, а также продвижения собственных предложений и инициатив.
Встреча также состоялась при участии начальника организационного отдела Хорезмского областного совета O‘zLiDeP Ш. Атажанова, который рассказал о деятельности партии, порядке вступления в её ряды, а также высказал свои предложения по дальнейшему повышению активности студентов и молодёжи в общественной жизни.
В ходе встречи был выдвинут ряд предложений, в том числе по созданию в Ургенчском государственном университете кабинета «Модель Молодёжного парламента», превращению опыта университета в образцовый проект республиканского масштаба, а также проведению в университете марафона «Молодые политики» и Республиканского форума Молодёжного парламента.
В завершение встречи участники высказали свои мнения и предложения, направленные на дальнейшее совершенствование молодёжной политики. Представителям делегации от имени руководства университета были вручены благодарственные письма.