Kimyo kafedrasi doktoranti Ismoilova Himoyat Matnazarovnaning “Mahalliy xom ashyolar asosida olingan ionitlarning oraliq metallar bilan komplekslari” mavzusidagi kengaytirilgan ilmiy seminari bo‘lib o‘tadi
Ismoilova Himoyat Matnazarovnaning “Mahalliy xom ashyolar asosida olingan ionitlarning oraliq metallar bilan komplekslari” mavzusidagi 02.00.01-noorganik kimyo va 02.00.04-fizik kimyo ixtisosliklari bo‘yicha falsafa  doktori (PhD)  ilmiy darajasini  olish uchun Urganch  Davlat  universiteti Kimyo kafedrasida  kengaytirilgan ilmiy  seminari bo‘lib o‘tadi. Seminar 20-noyabr soat 14:00 da Urganch Davlat  universitetining asosiy binosining 101-xonasida o‘tkaziladi.

Состоится научный семинар докторанта кафедры химии Исмаиловой Химоят Матназаровны на тему: «Комплексы ионообменников с промежуточными металлами, полученные на основе местного сырья»
Состоится расширенный научный семинар на факультете химии Ургенчского государственного университета, на котором будет представлена диссертация Исмаиловой Химоят Матназаровны на тему: «Комплексы ионообменников с промежуточными соединениями. металлы, полученные из местного сырья»  на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по специальностям 02.00.01-неорганическая химия и 02.00.04-физическая химия. Семинар состоится 20 ноября в 14:00 в аудитории 101 главного корпуса Ургенчского государственного университета.