Kimyo kafedrasi doktoranti Sadiqova Saboxat Babayevnaning “Ikki atomli fenollarni atsillash va atsil mahsulotlar asosida sintezlar” mavzusidagi dissertasiya ishining muhokamasi bo‘lib o‘tadi
Kimyo kafedrasi doktoranti Sadiqova Saboxat Babayevnaning “Ikki atomli fenollarni atsillash va atsil maxsulotlar asosida sintezlar” mavzusidagi 02.00.03-organik kimyo ixtisosliklari bo‘yicha falsafa  doktori (PhD)  ilmiy darajasini  olish uchun Urganch  Davlat  universiteti Kimyo kafedrasida  kengaytirilgan ilmiy  seminari bo‘lib o‘tadi. Seminar 28-dekabr soat 14:00 da Urganch Davlat  universitetining asosiy binosining 101-xonasida o‘tkaziladi.

Обсуждение диссертации докторанта кафедры химии Садыковой Сабохат Бабаевны «Ацилирование двухатомных фенолов и синтез на основе ацильных продуктов»
На факультете химии Ургенчского государственного университета состоится расширенный научный семинар по обсуждению диссертации Садыковой Сабохат Бабаевны, докторанта  кафедры химии по теме «Ацилирование диатомовых фенолов и синтез на основе ацильных продуктов» на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по специальности  02.00.03 - органическая химия. Семинар состоится 28 декабря в 14:00 в 101 аудитории главного корпуса Ургенчского государственного университета.