Urganch davlat universiteti abituriyentlarni qoʻshma taʼlim dasturlarida oʻqishga taklif qiladi!
Urganch davlat universiteti 2019-yildan buyon xorijning nufuzli oliy taʼlim muassasalari bilan qoʻshma taʼlim dasturlarini tashkil qilib kelmoqda.
2022—2023-oʻquv yilida ham universitetda tashkil etilgan qoʻshma taʼlim dasturlari uchun ajratilgan qabul kvotalari rasman tasdiqlangan.
Abituriyentlar quyidagi qoʻshma ta’lim dasturlariga ariza topshirib, tahsil olishlari mumkin boʻladi.
Belarus milliy texnika universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan Arxitektura (turlari boʻyicha)  ta’lim yoʻnalishiga ajratilgan qabul kvotalari 25 nafar: 2,5+2.
Belorusiya davlat oziq-ovqat va kimyo texnologiyalari universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan Oziq-ovqat mahsulotlarini ishlab chiqarish va qayta ishlash texnologiyasi (mahsulot turlari bo‘yicha) mutaxassisligiga ajratilgan qabul kvotalari  10  nafar: 1+1;
Ushbu qoʻshma taʼlim dasturlariga quyidagi havola orqali onlayn ariza topshirish mumkin: http://qtd.urdu.uz
Muddat: 31.10.2022 - 20.11.2022
3. Umumiy o‘rta (attestat) yoki o‘rta maxsus (diplom) ma’lumot bo‘yicha hujjatning rus tiliga tarjimasi ilovasi bilan (PDF shaklda).

Urganch State University invites applicants to study in joint education programs!
In the 2022-2023 academic year, the admission quotas for joint educational programs established at the university have been officially approved.
Applicants will be able to apply for and study in the following joint education programs.
FOR UNDERGRADUATE:
25 admission quotas allocated to the educational direction of Architecture (by types), established in cooperation with the Belarusian National Technical University: 2.5+2.
FOR MASTER'S SPECIALIZATION:
10 admission quotas allocated to the specialty of Food Production and Processing Technology (by product types), established in cooperation with the Belarusian State University of Food and Chemical Technologies: 1+1;
You can apply for these joint education programs online through the following link: http://qtd.urdu.uz
Period: 31.10.2022 - 20.11.2022
✅ Necessary documents:
1. Translation of the passport into Russian (certified by a notary) with a copy of the place of registration (in PDF format);
2. 6 pictures of the applicant in 3.5 x 4.5 cm format (in PDF format);
3. General secondary (certificate) or secondary special (diploma) document with Russian language translation attachment (in PDF format).