Hurmatli Urganch davlat universiteti professor-o'qituvchilari va talabalari!
Clarivate Analytics kompaniyasi O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Jahon banki bilan birgalikda 3 yil davomida O‘zbekistonning barcha oliy o‘quv yurtlari va ilmiy-tadqiqot institutlariga Web of Science resurslaridan bepul foydalanish imkoniyatini taqdim etadi.
Endilikda Urganch davlat universiteti professor-o'qituvchilari va talabalar uchun Web of Science ilmiy ma’lumotlar bazasidan to’laqonli foydalanish imkoniyati yaratildi.
Buning uchun universitet Internet tarmog’iga ulangan holda www.webofscience.com havolasi orqali platformaning barcha imkoniyatlaridan foydalanish mumkin.

Dear professors and students of Urganch State University!
Clarivate Analytics, together with the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan and the World Bank, provides free access to Web of Science resources to all universities and research institutes of Uzbekistan for 3 years.
Now professors and students of Urganch State University have the opportunity to fully use the Web of Science scientific database.
For this, all the possibilities of the platform can be used through the link www.webofscience.com while connected to the university's Internet network.