Yosh olimlarni stajirovkalarga yuborish bo’yicha tanlov e’lon qilinadi
O’zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Innovatsion rivojlanish agentligi (keyingi o’rinlarda - Agentlik) O’zbekiston Respublikasi Prezidenti va Hukumatning tegishli qarorlari
va topshiriqlarida yuklangan vazifalarni ijrosini ta’minlash hamda nomzodlarni ehtiyojiga ko’ra yetakchi xorijiy ilmiy tashkilotlar (markazlar, universitetlar va boshqalar)ga qisqa muddatli ilmiy stajirovkalarga (keyingi o’rinlarda - stajirovka) yuborish maqsadida tanlov e’lon qiladi.
Shu munosabat bilan, oliy ta’lim va ilmiy tashkilotlar (keyingi o’rinlarda - buyurtmachilar) stajirovka o’tashga tavsiya qilinuvchi (ehtiyoji mavjud) nomzodlar to’g’risidagi ma’lumot (hujjat)larni 1- va 2-ilovalarga muvofiq belgilangan tartibda joriy yilning 6-aprel sanasiga qadar Agentlikka taqdim etishlari mumkin.
Nomzodlar to’g’risidagi ma’lumot (hujjat)lar buyurtmachilar tomonidan O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 19-apreldagi 222-son qarori bilan tasdiqlangan “Yosh olimlarni yetakchi xorijiy ilmiy tashkilotlarga qisqa muddatli ilmiy stajirovkalarga yuborish tartibi to’g’risida”gi Nizom (keyingi o’rinlarda - Nizom) talablariga muvofiq rasmiylashtirilgan va umumlashtirilgan holda Agentlikning info@mininnovation.uz yoki exat@mininnovation.uz elektron manziliga yuboriladi.
Yuqoridagilarni inobatga olgan holda, nomzodlarni tavsiya etish jarayonining xolisligini va taqdim etilayotgan ma’lumot (hujjat)larning to’liqligi, haqqoniyligi shu bilan birga, tavsiya etilgan nomzodlarni saralash tanlovlarda ishtirokini ta’minlashingizni so’raymiz.

A selection for sending young scientists to internships will be announced
The Innovation Development Agency under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan (hereinafter - the Agency) ensures the implementation of the tasks assigned by the relevant decisions and assignments of the President of the Republic of Uzbekistan and the Government
and announces a competition in order to send candidates to leading foreign scientific organizations (centers, universities, etc.) for short-term scientific internships (hereinafter referred to as internships).
In this regard, higher education and scientific organizations (hereinafter referred to as customers) provide information (documents) on candidates who are recommended (and need) for internships in accordance with Annexes 1 and 2 and they can submit to the Agency until April 6 of this year.
Information (documents) about candidates are approved by the order of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 222 dated April 19, 2021 "The procedure for sending young scientists to leading foreign scientific organizations for short-term scientific internships" Regulation (hereinafter - the Regulation) formalized and summarized in accordance with the requirements of the Agency's e-mail address info@mininnovation.uz or exat@mininnovation.uz.
Taking into account the above, we ask you to ensure the impartiality of the candidate recommendation process and the completeness and truthfulness of the information (documents) provided, and at the same time, the participation of the recommended candidates in the selection contests.