Yosh olimlarni stajirovkalarga yuborish bo’yicha tanlov e’lon qilinadi
O’zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Innovatsion rivojlanish agentligi (keyingi o’rinlarda - Agentlik) O’zbekiston Respublikasi Prezidenti va Hukumatning tegishli qarorlari
va topshiriqlarida yuklangan vazifalarni ijrosini ta’minlash hamda nomzodlarni ehtiyojiga ko’ra yetakchi xorijiy ilmiy tashkilotlar (markazlar, universitetlar va boshqalar)ga qisqa muddatli ilmiy stajirovkalarga (keyingi o’rinlarda - stajirovka) yuborish maqsadida tanlov e’lon qiladi.
Shu munosabat bilan, oliy ta’lim va ilmiy tashkilotlar (keyingi o’rinlarda - buyurtmachilar) stajirovka o’tashga tavsiya qilinuvchi (ehtiyoji mavjud) nomzodlar to’g’risidagi ma’lumot (hujjat)larni 1- va 2-ilovalarga muvofiq belgilangan tartibda joriy yilning 6-aprel sanasiga qadar Agentlikka taqdim etishlari mumkin.
Nomzodlar to’g’risidagi ma’lumot (hujjat)lar buyurtmachilar tomonidan O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 19-apreldagi 222-son qarori bilan tasdiqlangan “Yosh olimlarni yetakchi xorijiy ilmiy tashkilotlarga qisqa muddatli ilmiy stajirovkalarga yuborish tartibi to’g’risida”gi Nizom (keyingi o’rinlarda - Nizom) talablariga muvofiq rasmiylashtirilgan va umumlashtirilgan holda Agentlikning info@mininnovation.uz yoki exat@mininnovation.uz elektron manziliga yuboriladi.
Yuqoridagilarni inobatga olgan holda, nomzodlarni tavsiya etish jarayonining xolisligini va taqdim etilayotgan ma’lumot (hujjat)larning to’liqligi, haqqoniyligi shu bilan birga, tavsiya etilgan nomzodlarni saralash tanlovlarda ishtirokini ta’minlashingizni so’raymiz.

Будет объявлен отбор для направления молодых ученых на стажировку
Агентство инновационного развития при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан (далее – Агентство) обеспечивает выполнение задач, поставленных соответствующими решениями и поручениями Президента Республики Узбекистан и Правительства.
и объявляет конкурс с целью направления кандидатов в ведущие зарубежные научные организации (центры, университеты и др.) на краткосрочные научные стажировки (далее - стажировки).
В связи с этим высшие образовательные и научные организации (далее – заказчики) предоставляют информацию (документы) о кандидатах, рекомендованных (и нуждающихся) для прохождения стажировки в соответствии с приложениями 1 и 2, и они могут представить их в Агентство до 6 апреля 2006 г. в этом году.
Сведения (документы) о кандидатах утверждены постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан № 222 от 19 апреля 2021 года «Порядок направления молодых ученых в ведущие зарубежные научные организации для прохождения краткосрочных научных стажировок» Положение ( далее - Положение), оформленные и обобщенные в соответствии с требованиями Агентства по адресу электронной почты info@mininnovation.uz или exat@mininnovation.uz.
Принимая во внимание изложенное, просим Вас обеспечить беспристрастность процесса рекомендации кандидатов, полноту и достоверность предоставляемой информации (документов), а также участие рекомендованных кандидатов в отборочных конкурсах.