Qadrli abituriyentlar!
Urganch davlat universitetida yangi 2023-2024 o‘quv yilida 76 ta bakalavriat (kunduzgi) ta’lim yo‘nalishlariga, 33 ta bakalavriatning sirtqi ta’lim yo‘nalishlariga, 37 ta magistratura mutaxassisliklariga jami 3844 nafar abituriyent talaba sifatida o‘qishga qabul qilinishi rejalashtirilmoqda.
Bakalavriat (kunduzgi) ta’lim shaklida 27 ta yo‘nalish, sirtqi ta’lim shaklida 20 ta yo‘nalish, ta’limning magistratura bosqichida esa 4 ta mutaxassislik yangi ochildi.
Janubiy Koreyaning Koreyashunoslik akademiyasi bilan hamkorlikda Filologiya va tillarni oʻqitish: koreys tili yoʻnalishi ham tashkil etildi.

START YOUR HIGHER EDUCATION WITH US!
In the new 2023-2024 academic year at Urganch State University, a total of 3,844 applicants will be admitted to 76 undergraduate (full-time) courses, 33 part-time undergraduate courses, and 37 master's majors.
27 courses of undergraduate (full-time) education, 20 courses of part-time education, and 4 specialties at the master's level of education were newly opened.
In cooperation with South Korea Academy of Korean Studies, Philology and Language Teaching: Korean language course was also established.