Quryozov Izzatbek Rajabovichning falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi himoyasi haqida e’lon
Dissertatsiya mavzusi, ixtisoslik shifri (ilmiy daraja beriladigan fan tarmog‘i nomi): “Don uchun etishtirilgan makkajo‘xorining o‘sishi, rivojlanishi va hosildorligiga mineral o‘g‘itlar me’yorlarini ta’siri (Xorazm viloyatining sug‘oriladigan o‘tloqi allyuvilial tuproqlari sharoitida)”, 06.01.02-Melioratsiya va sug‘orma dehqonchilik (qishloq xo‘jaligi fanlari).
Dissertatsiya mavzusi ro‘yxatga olingan raqam: B2025.1.PhD/Qx1634.
Ilmiy rahbar: Ibragimov Nazirbay Madrimovich, qishloq xo‘jaligi fanlari doktori, professor.
Dissertatsiya bajarilgan muassasa nomi: Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti.
IK faoliyat ko‘rsatayotgan muassasa nomi, IK raqami: Paxta seleksiyasi, urug‘chiligi va etishtirish agrotexnologiyalari ilmiy-tadqiqot instituti, DSc.08/2025.27.12.Qx.01.01.
Rasmiy opponentlar: Ostonaqulov Toshtemir Eshimovich, qishloq xo‘jaligi fanlari doktori, professor; Qo‘ziev Jaxongir Madaminovich, qishloq xo‘jaligi fanlari doktori, katta ilmiy xodim.

Объявление о защите докторской диссертации Курёзова Изатбека Раджабовича
Тема диссертации, код специализации (название области науки, по которой присуждается научная степень): «Влияние норм внесения минеральных удобрений на рост, развитие и урожайность зерновой кукурузы (в условиях аллювиальных почв орошаемого луга Хорезмской области)», 06.01.02-Мелиорация и орошаемое земледелие (сельскохозяйственные науки).
Регистрационный номер темы диссертации: B2025.1.PhD/Qx1634.
Научный руководитель: Ибрагимов Назирбай Мадримович, доктор сельскохозяйственных наук, профессор.
Название учреждения, где выполнена диссертация: Ургенчский государственный университет имени Абу Райхона Беруни.
Название учреждения, в котором работает исследовательский центр, номер исследовательского центра: Научно-исследовательский институт селекции хлопка, селекции семян и агротехнологий выращивания, ДСК.08/2025.27.12.Qx.01.01.
Официальные оппоненты: Остонакулов Тоштемир Эшимович, доктор сельскохозяйственных наук, профессор; Козиев Джаксонгир Мадаминович, доктор сельскохозяйственных наук, старший научный сотрудник.