Quryozov Izzatbek Rajabovichning falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi himoyasi haqida e’lon
Dissertatsiya mavzusi, ixtisoslik shifri (ilmiy daraja beriladigan fan tarmog‘i nomi): “Don uchun etishtirilgan makkajo‘xorining o‘sishi, rivojlanishi va hosildorligiga mineral o‘g‘itlar me’yorlarini ta’siri (Xorazm viloyatining sug‘oriladigan o‘tloqi allyuvilial tuproqlari sharoitida)”, 06.01.02-Melioratsiya va sug‘orma dehqonchilik (qishloq xo‘jaligi fanlari).
Dissertatsiya mavzusi ro‘yxatga olingan raqam: B2025.1.PhD/Qx1634.
Ilmiy rahbar: Ibragimov Nazirbay Madrimovich, qishloq xo‘jaligi fanlari doktori, professor.
Dissertatsiya bajarilgan muassasa nomi: Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti.
IK faoliyat ko‘rsatayotgan muassasa nomi, IK raqami: Paxta seleksiyasi, urug‘chiligi va etishtirish agrotexnologiyalari ilmiy-tadqiqot instituti, DSc.08/2025.27.12.Qx.01.01.
Rasmiy opponentlar: Ostonaqulov Toshtemir Eshimovich, qishloq xo‘jaligi fanlari doktori, professor; Qo‘ziev Jaxongir Madaminovich, qishloq xo‘jaligi fanlari doktori, katta ilmiy xodim.

Announcement of the defense of the Doctor of Philosophy (PhD) dissertation of Kuryozov Izzatbek Rajabovich
Dissertation topic, specialization code (name of the field of science for which the scientific degree is awarded): “The influence of mineral fertilizer rates on the growth, development and yield of corn grown for grain (in the conditions of alluvial soils of the irrigated meadow of the Khorezm region)”, 06.01.02-Amelioration and irrigated farming (agricultural sciences).
Dissertation topic registration number: B2025.1.PhD/Qx1634.
Scientific advisor: Ibragimov Nazirbay Madrimovich, Doctor of Agricultural Sciences, Professor.
Name of the institution where the dissertation was completed: Urgench State University named after Abu Rayhon Beruni.
Name of the institution where the IC operates, IC number: Research Institute of Cotton Selection, Seed Breeding and Cultivation Agrotechnologies, DSc.08/2025.27.12.Qx.01.01.