“Saylov qonunchiligi va saylov jarayonini ishtirokchilarining huquq va majburiyatlarga bag`ishlangan eng yaxshi ilmiy ishlar” tanlovi o`tkazilmoqda
O`zbekiston Respublikasi Oliy majlis Qonunchiligi palatasi kengashining va O`zbekiston Respublikasi Oliy majlisi Senati kengashining 2021 yil 7 maydagi №1008-IV QQ-233-IV sonli qo`shma qarorining 2-ilovasi bilan tasdiqlangan “Aholining elektoral madaniyatini yuksaltirish bo`yicha Milliy harakatlar dasturi ijrosi yuzasidan “Yo`l xaritasi”ning 8-bandida belgilangan vazifalardan biri “Saylov qonunchiligi va saylov jarayonini ishtirokchilarining huquq va majburiyatlarga bag`ishlangan eng yaxshi ilmiy ishlar” tanlovi o`tkazilmoqda. Ilovada tanlov tartibi talablari keltirilgan.

Проводится конкурс "Лучшие научные работы, посвященные избирательному законодательству и правам и обязанностям участников избирательного процесса"
Проводится конкурс «Лучшие научные работы, посвященные избирательному законодательству и правам и обязанностям участников избирательного процесса» в целях реализации одной из задач, определенных в пункте 8 “Дорожной карты” по выполнению «Национальной программы действий по повышению электоральной культуры населения», утвержденной приложением №2 совместным постановлением Совета Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан и Кенгаша Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан от 7 мая 2021 года №1008-IV СП-233-IV.  В приложении приведены требования к процедуре отбора.