Urganch davlat universitetida ikki avlod uchrashuvi boʻlib oʻtdi
2022-yil 16-aprel sanasida Xorazm viloyati  mehnat  faxriylari va universitetning iqtidorli yoshlari uchrashuvi oʻtkazildi. Unda viloyat taraqqiyotiga munosib hissa qoʻshgan va oʻzining yorqin hayot yoʻli bilan ibrat koʻrsata olgan bir guruh faxriy harbiylar ishtirok etishdi.
Uchrashuvni UrDU Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektori S.Davletov kirish soʻzi bilan ochib berib, bu kabi uchrashuvlar yoshlarimiz uchun ajoyib namuna boʻlishini eʼtirof etdi.
Uchrashuv mehmonlari Andijon viloyati Mudofaa ishlari boshqarmasi boshligʻi lavozimida faoliyat yuritgan isteʼfodagi podpolkovnik Sh.Jumaniyozov, Xorazm viloyati Milliy gvardiya qoʻriqlash boshqarmasi faxriylar kengashi raisi  K.Ibodullayev,  Qurolli kuchlar aʼlochisi, harbiy xizmatchi, serjant I.Shodiyev, podpolkovnik I.Rahimovlar soʻzga chiqdilar.
Hayoti yoʻli va faoliyati davomida erishgan yutuqlari,  mustaqillikning har qaysi avlod taqdiriga beqiyos ta’siri, qadr-qimmati, yoshlar uchun berilayotgan imkoniyatlar, avlodlar o‘rtasidagi an’analar davomiyligi  haqida so‘z bordi.
Vatanga muhabbat va sadoqat bilan yashash,  uning rivojiga munosib hissa qoʻshish, asrab-avaylash, kelajakda barchaga oʻrnak boʻladigan umr yoʻliga ega boʻlish borasida oʻzlarining tavsiyalarini, maslahatlarini berdilar.
Oʻz oʻrnida talaba-yoshlar ham havas ila har bir chiqishlarni tinglab, savollari bilan faol qatnashdilar.

On April 16, 2022, a meeting of labor veterans of Khorezm region and talented youth of the university was held. It was attended by a group of (military) veterans who have made a worthy contribution to the development of the region and can be an example with their brilliant life.
Opening the meeting, S. Davletov, First Vice-Rector for Youth Issues and Spiritual and Educational Affairs of UrSU, acknowledged that such meetings would be a great example for our youth.
The guests of the meeting were retired lieutenant colonel Sh. Jumaniyazov, who was head of the Department of Defense of Andijan region, Chairman of the Council of Veterans of the National Guard of Khorezm region K. Ibodullayev, Excellence of the Armed Forces, serviceman, sergeant I.Shodiyev, lieutenant colonel I.Rahimov.
There was a talk about their life and work achievements, the unique impact of independence on the fate of each generation, its dignity, the opportunities provided to young people, the continuity of traditions between generations.
They gave their advice on how to live with love and devotion to the motherland, to make a worthy contribution to its development, to preserve it, and to have an exemplary life in the future.
In turn, the students listened to each speech with enthusiasm and actively participated with questions.