Urganch davlat universitetida ikki avlod uchrashuvi boʻlib oʻtdi
2022-yil 16-aprel sanasida Xorazm viloyati  mehnat  faxriylari va universitetning iqtidorli yoshlari uchrashuvi oʻtkazildi. Unda viloyat taraqqiyotiga munosib hissa qoʻshgan va oʻzining yorqin hayot yoʻli bilan ibrat koʻrsata olgan bir guruh faxriy harbiylar ishtirok etishdi.
Uchrashuvni UrDU Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektori S.Davletov kirish soʻzi bilan ochib berib, bu kabi uchrashuvlar yoshlarimiz uchun ajoyib namuna boʻlishini eʼtirof etdi.
Uchrashuv mehmonlari Andijon viloyati Mudofaa ishlari boshqarmasi boshligʻi lavozimida faoliyat yuritgan isteʼfodagi podpolkovnik Sh.Jumaniyozov, Xorazm viloyati Milliy gvardiya qoʻriqlash boshqarmasi faxriylar kengashi raisi  K.Ibodullayev,  Qurolli kuchlar aʼlochisi, harbiy xizmatchi, serjant I.Shodiyev, podpolkovnik I.Rahimovlar soʻzga chiqdilar.
Hayoti yoʻli va faoliyati davomida erishgan yutuqlari,  mustaqillikning har qaysi avlod taqdiriga beqiyos ta’siri, qadr-qimmati, yoshlar uchun berilayotgan imkoniyatlar, avlodlar o‘rtasidagi an’analar davomiyligi  haqida so‘z bordi.
Vatanga muhabbat va sadoqat bilan yashash,  uning rivojiga munosib hissa qoʻshish, asrab-avaylash, kelajakda barchaga oʻrnak boʻladigan umr yoʻliga ega boʻlish borasida oʻzlarining tavsiyalarini, maslahatlarini berdilar.
Oʻz oʻrnida talaba-yoshlar ham havas ila har bir chiqishlarni tinglab, savollari bilan faol qatnashdilar.

Два поколения встретились в Ургенчском государственном университете
16 апреля 2022 года состоялась встреча ветеранов труда Хорезмской области и талантливой молодежи вуза. В нем приняла участие группа ветеранов (военных), которые внесли достойный вклад в развитие региона и могут служить примером своей блестящей жизнью.
Открывая встречу, первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе УрГУ С. Давлетов признал, что такие встречи были бы хорошим примером для нашей молодежи.
Гостями встречи были подполковник в отставке Ш. Джуманиязов, являвшийся начальником Управления обороны Андижанской области, председатель Совета ветеранов Национальной гвардии Хорезмской области К.Ибодуллаев, отличник Вооруженных Сил, военнослужащий, сержант И.Шодиев, подполковник И.Рагимов.
Речь шла об их жизненных и трудовых достижениях, уникальном влиянии независимости на судьбу каждого поколения, ее достоинстве, возможностях, предоставляемых молодежи, преемственности традиций между поколениями.
Они дали свои советы, как жить с любовью и преданностью к Родине, внести достойный вклад в ее развитие, сохранить ее и в будущем прожить образцовую жизнь.