Esselar tanlovining hududiy bosqichi g'oliblari aniqlandi
Bugun, 19-may sanasida Urganch davlat universitetida «Yangi O‘zbekistonni o‘zimiz, o‘z qo‘llarimiz bilan bunyod etamiz!» shiori ostidagi respublika esselar tanlovining hududiy bosqichi o'tkazildi.
Unda viloyatdagi barcha OTM larning saralash bosqichidan o'tgan 18 nafar talabalar qatnashdilar.
Yoshlarni vatanparvarlik, fuqarolik tuyg‘usi, bag‘rikenglik, qonunlar, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida, zararli oqimlarga qarshi tura oladigan, hayotga bo‘lgan qat'iy ishonch va qarashlar, buyuk maqsadlarga ega shaxslar sifatida tarbiyalash, Uchinchi Renesans poydevorini qurishda yoshlarning faol ishtirokini ta’minlash va daxldorlik fazilatlarini qaror toptirish maqsadida tashkil etilgan tanlovning hududiy bosqichi natijalari ishchi guruh tomonidan ko'rib chiqilib, shu kunning o'zida e'lon qilindi.
1-o'rin - UrDU Filologiya fakulteti talabasi Safayeva Gulnoza Po'lat qizi;
2-o'rin - TATU UF 1-kurs talabasi Sultonmuratova Mashhura Quvonchbek qizi;
3-o'rin - UrDU Pedagogika fakulteti 3-kurs talabasi O'ktamova Shohista Odilbek qizi.
Tanlovning taqdirlash marosimida g‘oliblar Kasaba uyushmalar federatsiyasi Xorazm viloyat kengashi tomonidan Diplom va qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandilar.
Urganch davlat universiteti jamoasi yuqori o‘rinlarni qo‘lga kiritgan talabalarimiz Gulnoza Safayeva hamda Shohista O'ktamovani chin dildan qutlab, tanlovning respublika bosqichida ham mana shunday yuqori o‘rinlarga loyiq topilishida omad tilaydi.

Определились победители регионального тура конкурса сочинений
Сегодня, 19 мая, в Ургенчском государственном университете: «Мы своими руками построим новый Узбекистан!» Областной тур республиканского конкурса сочинений под девизом
В нем приняли участие 18 студентов, прошедших отборочный тур всех вузов региона.
Подведены итоги областного тура конкурса, организованного с целью воспитания молодежи в духе патриотизма, гражданского долга, толерантности, уважения к законам, национальным и общечеловеческим ценностям, устойчивости к негативным взглядам, твердых убеждений и взглядов на жизнь, как личности с великие цели, заложить основы Третьего Возрождения, обеспечить активное участие и качества участия в принятии решений, были рассмотрены рабочей группой и объявлены в тот же день.
1 место - студентка Филологического факультета УрГУ Сафаева Гулноза Пулат кызы;
2 место - студентка 1 курса Ургенчский филиал ТУИТ Султанмуратова Машхура Кувончбек кизи;
3 место - студентка 3 курса педагогического факультета УрГУ Уктамова Шохиста Одилбек кизи.
На церемонии награждения победителям были вручены дипломы и ценные призы Хорезмского областного совета Федерации профсоюзов.
Команда Ургенчского государственного университета искренне поздравляет наших студенток Гульнозу Сафаеву и Шохисту Уктамову, занявших призовые места, и желает им успехов в республиканском туре конкурса.