Esselar tanlovining hududiy bosqichi g'oliblari aniqlandi
Bugun, 19-may sanasida Urganch davlat universitetida «Yangi O‘zbekistonni o‘zimiz, o‘z qo‘llarimiz bilan bunyod etamiz!» shiori ostidagi respublika esselar tanlovining hududiy bosqichi o'tkazildi.
Unda viloyatdagi barcha OTM larning saralash bosqichidan o'tgan 18 nafar talabalar qatnashdilar.
Yoshlarni vatanparvarlik, fuqarolik tuyg‘usi, bag‘rikenglik, qonunlar, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida, zararli oqimlarga qarshi tura oladigan, hayotga bo‘lgan qat'iy ishonch va qarashlar, buyuk maqsadlarga ega shaxslar sifatida tarbiyalash, Uchinchi Renesans poydevorini qurishda yoshlarning faol ishtirokini ta’minlash va daxldorlik fazilatlarini qaror toptirish maqsadida tashkil etilgan tanlovning hududiy bosqichi natijalari ishchi guruh tomonidan ko'rib chiqilib, shu kunning o'zida e'lon qilindi.
1-o'rin - UrDU Filologiya fakulteti talabasi Safayeva Gulnoza Po'lat qizi;
2-o'rin - TATU UF 1-kurs talabasi Sultonmuratova Mashhura Quvonchbek qizi;
3-o'rin - UrDU Pedagogika fakulteti 3-kurs talabasi O'ktamova Shohista Odilbek qizi.
Tanlovning taqdirlash marosimida g‘oliblar Kasaba uyushmalar federatsiyasi Xorazm viloyat kengashi tomonidan Diplom va qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandilar.
Urganch davlat universiteti jamoasi yuqori o‘rinlarni qo‘lga kiritgan talabalarimiz Gulnoza Safayeva hamda Shohista O'ktamovani chin dildan qutlab, tanlovning respublika bosqichida ham mana shunday yuqori o‘rinlarga loyiq topilishida omad tilaydi.

The winners of the regional round of the essay contest have been determined
Today, on May 19, at Urgench State University, "We will build a new Uzbekistan with our own hands!" The regional round of the republican essay contest under the motto
It was attended by 18 students who passed the qualifying round of all universities in the region.
The results of the regional round of the contest, organized to educate young people in the spirit of patriotism, civic duty, tolerance, respect for laws, national and universal values, resilience to negative views, strong beliefs and views on life, as individuals with great goals, to build the foundations of the Third Renaissance, to ensure active participation and decision-making qualities of participation, were considered by the working group and announced on the same day.
1st place - a student of the Faculty of Philology of UrSU Safayeva Gulnoza Pulat qizi;
2nd place - 1st year student of TUIT UB Sultanmuratova Mashhura Kuvonchbek qizi;
3rd place - 3rd year student of the Pedagogical Faculty of UrSU Uktamova Shohista Odilbek qizi.
At the award ceremony, the winners were awarded diplomas and valuable prizes by the Khorezm Regional Council of the Federation of Trade Unions.
The team of Urgench State University sincerely congratulates our students Gulnoza Safayeva and Shohista Uktamova, who won the top places, and wishes them success in the republican round of the competition.