UrDU rektori Turkiya Respublikasiga xizmat safariga joʻnab ketdi
Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Turkiyaning Sharqiy O‘rtayer dengizi universiteti, Arkin ijodiy san’at va dizayn univeristeti hamda Istanbul Aydin universiteti rahbariyati bilan ikki tomonlama hamkorlik aloqalarini o‘rnatish masalalarini muhokama qilish, shuningdek, 9-10-iyun kunlari Turkiyaning Izmir shahrida  boʻlib oʻtadigan  Turkiya va Oʻzbekiston  texnik oliy  taʼlim muassasalari forumida ishtirok etishi maqsadida Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor  G‘ayrat Oʻrazboyev hamrohligida Turkiya Respublikasiga joʻnab ketdi.
Xizmat safarining ilk kunida Sharqiy O‘rtayer dengizi universitetida boʻlib, mazkur universitet prorektori  prof. Dr. Deniz Ishioglu bilan uchrashdilar. Uchrashuvda ikki universitet oʻrtasidagi hamkorlik aloqalarini yanada rivojlantirish, xususan, talabalar almashinuvini yoʻlga qoʻyish, ilmiy sohadagi hamkorlikni kengaytirish masalalari muhokama qilindi.
Bugun, 7-iyun kuni mazkur universitetning rektori bilan uchrashish hamda  universitet bilan yaqindan tanishish rejalashtirilgan.

Ректор УрГУ отбыл в командировку в Турецкую Республику
Ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев обсудит вопросы двустороннего сотрудничества с руководством Восточно-Средиземноморского университета, Университета творческих искусств и дизайна «Аркин» и Стамбульского университета «Айдын». В сопровождении проректора По международному сотрудничеству Гайрата Уразбаева вылетел в Турецкую Республику для участия в Форуме технических вузов Турции и Узбекистана, который пройдет в Измире, Турция, 9-10 июня.
В первый день своей командировки он посетил Восточно-Средиземноморский университет и встретился с проф. Дениз Ишиоглу проректор этого университета. На встрече были обсуждены вопросы дальнейшего развития сотрудничества между двумя вузами, в частности, налаживание студенческих обменов, расширение сотрудничества в сфере науки.