2022-yil 20-iyun kuni UrDU Madaniyat saroyida professor-o‘qituvchilar, xodimlar orasida korrupsion holatlar va yoshlar orasida jinoyatchilikni oldini olish masalalariga bagʻishlangan universitet rahbariyati boshchiligida Kengash aʼzolari, professor-o‘qituvchilar, xodimlar ishtirokida navbatdan tashqari kengaytirilgan yigʻilish boʻlib oʻtdi.
Unda korrupsiya va yoshlar orasida jinoyatchilikni oldini olish masalalari keng muhokama qilindi.
Tadbirda Xorazm viloyati sudi raisi oʻrinbosari U.Bakturdiyev, Jinoyat ishlari boʻyicha viloyati sudi sudyasi Z.Yaqubovlar ishtirok etib, so'nggi yillarda respublikamizda sud-huquq sohasidagi islohotlar, korrupsiyaga qarshi kurashda amalga oshirilayotgan ishlar, bu borada viloyat sudining vazifalari, yurtimizdagi har bir qonun, avvalo, inson manfaatlariga mos kelishi asosida ishlab chiqilishi, shuningdek, talabalar o'rtasida sodir etilayotgan huquqqa hilof harakatlar va ularni oldini olish, talabalarni Konstitutsiya va qonunlarimizga hurmat ruhida tarbiyalash kabi masalalar yuzasidan maʼruza qildilar.
Muhokamalarda UrDU Oʻquv ishlari boʻyicha prorektori S.Xodjaniyozov va Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor S.Davletovlar soʻzga chiqdilar.

В Ургенчском государственном университете состоялось расширенное совещание по вопросам противодействия коррупции и преступности
20 июня 2022 года во Дворце культуры УрГУ состоялось внеочередное собрание с участием членов Совета, ППС и сотрудников университета по вопросам профилактики коррупции среди ППС и профилактики правонарушений среди молодежи .
На встрече широко обсуждались вопросы борьбы с коррупцией и предупреждения правонарушений среди молодежи.
В мероприятии приняли участие заместитель председателя Хорезмского областного суда У.Бактурдиев, судья областного уголовного суда З.Якубов. В последние годы сообщали о судебной реформе в стране, проводимой работе по борьбе с коррупцией, в связи с этим задачи областного суда заключаются в разработке каждого закона в стране, в первую очередь, в интересах люди. Они также рассказали о незаконных действиях среди студентов и их предупреждении и воспитании студентов в духе уважения Конституции и наших законов.
На дискуссиях выступили проректор по учебной работе С.Ходжаниязов и первый проректор по работе с молодежью и духовно-воспитательной работе УрГУ С.Давлетов.