Sport faoliyati (Xotin-qizlar sporti yoʻnalishi boʻyicha, sirtqi) yo'nalishida kasbiy (ijodiy) imtihonlar boshlandi
Bugun, 9-avgust sanasida Sport faoliyati (Xotin-qizlar sporti yoʻnalishi boʻyicha, sirtqi) yoʻnalishiga hujjat topshirgan abituriyentlar uchun kasbiy (ijodiy) imtihonlar boʻlib oʻtmoqda.
Imtihon jarayonlarini adolatli, ochiq va shaffof o‘tkazilishini nazorat qilish maqsadida  keng jamoatchilik, vazirlik mas’ul xodimlari va universitet maʼmuriyatining  doimiy kuzatuvida olib borilmoqda.

Professional (creative) exams have begun in the field of sports activities (in the field of women's and girls' sports, part-time)
Today, on August 9, professional (creative) exams are being held for applicants who have applied for the Sports activity (in the direction of women's and girls' sports, part-time).
In order to control the fair, open and transparent conduct of the examination process, it is being conducted under the constant supervision of the general public, responsible employees of the Ministry and the university administration.