O‘zbekiston Badiiy akademiyasi tomonidan tuzilgan Ekspert guruhining qaroriga asosan 30 nafar nomzoddan  7 nafar iqtidorli ijodkor talabalar  tegishli ta’lim yo‘nalishlari bo‘yicha Kamoliddin Behzod nomidagi davlat stipendiyasini qo‘lga kiritdi. Ularning orasida Urganch davlat universiteti Rangtasvir (turlari bo‘yicha) ta’lim yo‘nalishi 3-kurs talabasi Ro‘zmetova Surayyo Bekpulat qizi ham bor.
Shu munosabat bilan O‘zbekiston Badiiy akademiyasining Anjumanlar zalida Kamoliddin Behzod nomidagi davlat stipendiyasi g‘oliblariga  tantanali ravishda guvohnoma topshirish  marosimi bo‘lib o‘tdi.

Студент Ургенчского государственного университета стал обладателем государственной стипендии имени Камолиддина Бехзода
По решению экспертной группы, сформированной Академией художеств Узбекистана, 7 талантливых творческих студентов из 30 кандидатов стали обладателями государственной стипендии имени Камолиддина Бехзода. Среди них Розметова Сурайё, студентка 3 курса Живописного (по видам) образования Ургенчского государственного университета.
В связи с этим в конференц-зале Академии художеств Узбекистана состоялась церемония вручения грамот лауреатам государственной стипендии имени Камолиддина Бехзода. На мероприятии присутствовал председатель Академии художеств Акмаль Нур, который вручил стипендиатам сертификаты.