O‘zbekiston Badiiy akademiyasi tomonidan tuzilgan Ekspert guruhining qaroriga asosan 30 nafar nomzoddan  7 nafar iqtidorli ijodkor talabalar  tegishli ta’lim yo‘nalishlari bo‘yicha Kamoliddin Behzod nomidagi davlat stipendiyasini qo‘lga kiritdi. Ularning orasida Urganch davlat universiteti Rangtasvir (turlari bo‘yicha) ta’lim yo‘nalishi 3-kurs talabasi Ro‘zmetova Surayyo Bekpulat qizi ham bor.
Shu munosabat bilan O‘zbekiston Badiiy akademiyasining Anjumanlar zalida Kamoliddin Behzod nomidagi davlat stipendiyasi g‘oliblariga  tantanali ravishda guvohnoma topshirish  marosimi bo‘lib o‘tdi.

According to the decision of the expert group formed by the Academy of Arts of Uzbekistan, 7 talented creative students out of 30 candidates won the state scholarship named after Kamoliddin Behzod. Among them is Rozmetova Surayyo, a 3rd-year student of Rangtasvir (by types) education at Urganch State University.
In this regard, a ceremony of awarding certificates to the winners of the state scholarship named after Kamoliddin Behzod was held in the Conference Hall of the Academy of Arts of Uzbekistan. The chairman of the Art Academy, Akmal Noor, attended the event and handed over certificates to the fellows.