O‘zbekiston yoshlar ittifoqining Urganch davlat universitetidagi boshlang‘ich tashkiloti hisobot-saylov yig‘ilishi boʻlib oʻtdi
2022-yil 30-sentabr kuni Urganch davlat universitetida O‘zbekiston yoshlar ittifoqining  Urganch davlat universitetidagi boshlang‘ich tashkiloti  hisobot-saylov yig‘ilishi boʻlib oʻtdi. Unda O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi Xorazm viloyati kengashi bo‘lim mudiri S.Jabborov, Ittifoqning Urganch shahar kengashi raisi K.Masharipov, UrDU Yoshlar bilan ishlash, ma’naviy-ma’rifiy ishlar boʻyicha  bo’lim boshlig’i  Sh.Allaberganov, UrDU Talabalar kengashi raisi S.Allanazarov hamda fakultetlardan saylangan faol, iqtidorli yoshlar ishtirok etishdi. Saylovga Talabalar kengashi raisi S.Allanazarov raislik qildi.
Hisobot-saylov yig‘ilishida dastlab hakamlar hay’ati, kotibiyati va sanoq komissiyasi saylab olindi. Kun tartibidagi masalalar ko‘rib chiqildi. Nomzodlar o‘zlarining saylovoldi dasturlarini taqdim qildilar. Universitet yetakchiligiga nomzodlar ovozga qo‘yilib, yakuniy natijalarga ko‘ra, Texnika fakulteti “Qurilish” kafedrasi o‘qituvchisi Abbosbek Samandarov nomzodi eng ko‘p ovoz bilan Urganch davlat universiteti Yoshlar yetakchiligiga saylandi.
urdu.uz, O‘zbekiston yoshlar ittifoqining  Urganch davlat universitetidagi boshlang‘ich tashkiloti  hisobot-saylov yig‘ilishi boʻlib oʻtdi

Состоялось отчетно-выборное собрание первичной организации Союза молодежи Узбекистана в Ургенчском государственном университете
30 сентября 2022 года в Ургенчском государственном университете состоялось отчетно-выборное собрание первичной организации Союза молодежи Узбекистана при Ургенчском государственном университете. В нем председатель Хорезмского областного совета Союза молодежи Узбекистана С.Джабборов, председатель Ургенчского городского совета Союза К.Машарипов, заведующий отделом по работе с молодежью, духовно-просветительским делам УрГУ Участвовали Ш. Аллаберганов, председатель студенческого совета УрГУ С. Алланазаров, а также активная и талантливая молодежь, отобранная на факультетах. Выборы проходили под председательством председателя студенческого совета С.Алланазарова.
Сначала на отчетно-выборном собрании избирались жюри, секретариат и счетная комиссия. Обсуждены вопросы повестки дня. Кандидаты представили свои предвыборные программы. Кандидатуры на руководство университета были выставлены на голосование, и по его итогам Аббасбек Самандаров, преподаватель кафедры «Строительство» Технического факультета, был избран молодежным лидером Ургенчского государственного университета с большинство голосов.