UrDU jamoasi “Rossiya-O‘zbekiston ilmiy-ma’rifiy va madaniy markazi”ning ochilish marosimida ishtirok etdi
2022-yil 30-sentabr kuni Udmurtiya davlat universitetida Rossiya-O‘zbekiston ilmiy-ma’rifiy va madaniy markazining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Unda Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev, Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor Gʻ.Oʻrazboyev hamda Pedagogika va Filologiya  fakultetlarining o‘qituvchi-professorlari, talabalari ZOOM ilovasi orqali qatnashdilar. Ochilish marosimida Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayevning qutlov soʻzi tinglandi.
Uchrashuv “P.I.Chaykovskiy vatanida xalqaro musiqa kuni” nomli  vebinar bilan yakunlandi.
urdu.uz, UrDU jamoasi “Rossiya-O‘zbekiston ilmiy-ma’rifiy va madaniy markazi”ning ochilish marosimida ishtirok etdi

The team of UrSU participated in the opening ceremony of the "Russian-Uzbekistan scientific, educational and cultural center".
On September 30, 2022, the opening ceremony of the Russian-Uzbekistan scientific, educational and cultural center was held at Udmurt State University. Rector of Urganch State University B.Abdullayev, Vice-Rector for International Cooperation G.Orazboyev and teachers-professors and students of the Faculty of Pedagogy and Philology participated in it through the ZOOM application. At the opening ceremony, the rector of Urganch State University B. Abdullayev gave a welcome speech.