UrDU jamoasi “Rossiya-O‘zbekiston ilmiy-ma’rifiy va madaniy markazi”ning ochilish marosimida ishtirok etdi
2022-yil 30-sentabr kuni Udmurtiya davlat universitetida Rossiya-O‘zbekiston ilmiy-ma’rifiy va madaniy markazining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Unda Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev, Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor Gʻ.Oʻrazboyev hamda Pedagogika va Filologiya  fakultetlarining o‘qituvchi-professorlari, talabalari ZOOM ilovasi orqali qatnashdilar. Ochilish marosimida Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayevning qutlov soʻzi tinglandi.
Uchrashuv “P.I.Chaykovskiy vatanida xalqaro musiqa kuni” nomli  vebinar bilan yakunlandi.
urdu.uz, UrDU jamoasi “Rossiya-O‘zbekiston ilmiy-ma’rifiy va madaniy markazi”ning ochilish marosimida ishtirok etdi

Коллектив УрГУ принял участие в церемонии открытия «Российско-Узбекского научно-образовательного и культурного центра»
30 сентября 2022 года в Удмуртском государственном университете состоялась церемония открытия Российско-Узбекского научно-образовательного и культурного центра. В ней через приложение ZOOM приняли участие ректор Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаев, проректор по международному сотрудничеству Г.Уразбоев и преподаватели-профессора и студенты факультета Педагогики и Филологии. На церемонии открытия с приветственным словом выступил ректор Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаев.