Tyutorlar uchun doimiy oʻquv-seminarining navbatdagi mashgʻuloti bo'lib o'tdi
2022-yil  8-oktabr sanasida UrDU Madaniyat saroyida tyutorlar uchun  doimiy oʻquv-seminarining navbatdagi mashgʻuloti bo'lib o'tdi. Unda  Yoshlash bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi, barcha fakultetlarning yoshlar bilan ishlash bo’yicha dekan o'rinbosarlari, psixologlar hamda barcha tyutorlar ishtirok etdi.
Seminar ishida UrDU Yoshlar masalalari, ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektori Sanjar Davletov universitetdagi tyutorlarning mehnat faoliyati, talabalar bilan ishlash, ularni boʻsh vaqtini mazmunli tashkil etish, yoshlarni doimiy va vaqtincha yashash sharoitlari bilan tanishish,  yoshlar orasida huquqbuzarlik va boshqa illatlar sodir boʻlishini oldini olish bilan bogʻliq masalalar xususida toʻxtalib oʻtdi.
Oʻquv-seminarida “Pedagogika va psixologiya” kafedrasi psixologlari ham ishtirok etib,  tyutorlarning bugungi  kundagi ish faoliyatini yanada samarali tashkil etish, talabalar bilan samimiy, do'stona munosabatga kirishish va ulardagi mavjud muammolarni tez anglab bartaraf qilish bo'yicha  psixologik tavsiyalar berdilar.
Oʻquv-seminar davomida tyutorlar  oʻzaro fikr va tajriba almashdilar. O'z faoliyatlari davomida uchrayotgan turli xil vaziyatlar yuzasidan masʼullarga  savollar bilan murojaat qilib,  zarur javoblarni oldilar.

8 октября 2022 года во Дворце культуры УрГУ прошел очередной обучающий семинар для тьюторов. В нем приняли участие отдел по работе с молодежью, духовности и образования, заместители деканов всех факультетов по работе с молодежью, психологи, все воспитатели.
На семинаре Санжар Давлетов, первый проректор по работе с молодежью, духовно-воспитательной работе УрГУ, обсудил работу тьюторов в университете, работу со студентами, содержательную организацию их свободного времени, ознакомление с постоянным и временным проживанием обсуждались условия жизни молодежи, правонарушения среди молодежи и вопросы, связанные с профилактикой возникновения других заболеваний.
Психологи кафедры «Педагогика и психология» приняли участие в семинаре-тренинге и дали психологические рекомендации, как сегодня эффективнее организовать работу тьюторов, завязать искренние и дружеские отношения со студентами и быстро решить имеющиеся у них проблемы.