Tyutorlar uchun doimiy oʻquv-seminarining navbatdagi mashgʻuloti bo'lib o'tdi
2022-yil  8-oktabr sanasida UrDU Madaniyat saroyida tyutorlar uchun  doimiy oʻquv-seminarining navbatdagi mashgʻuloti bo'lib o'tdi. Unda  Yoshlash bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi, barcha fakultetlarning yoshlar bilan ishlash bo’yicha dekan o'rinbosarlari, psixologlar hamda barcha tyutorlar ishtirok etdi.
Seminar ishida UrDU Yoshlar masalalari, ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektori Sanjar Davletov universitetdagi tyutorlarning mehnat faoliyati, talabalar bilan ishlash, ularni boʻsh vaqtini mazmunli tashkil etish, yoshlarni doimiy va vaqtincha yashash sharoitlari bilan tanishish,  yoshlar orasida huquqbuzarlik va boshqa illatlar sodir boʻlishini oldini olish bilan bogʻliq masalalar xususida toʻxtalib oʻtdi.
Oʻquv-seminarida “Pedagogika va psixologiya” kafedrasi psixologlari ham ishtirok etib,  tyutorlarning bugungi  kundagi ish faoliyatini yanada samarali tashkil etish, talabalar bilan samimiy, do'stona munosabatga kirishish va ulardagi mavjud muammolarni tez anglab bartaraf qilish bo'yicha  psixologik tavsiyalar berdilar.
Oʻquv-seminar davomida tyutorlar  oʻzaro fikr va tajriba almashdilar. O'z faoliyatlari davomida uchrayotgan turli xil vaziyatlar yuzasidan masʼullarga  savollar bilan murojaat qilib,  zarur javoblarni oldilar.

On October 8, 2022, the regular training seminar for tutors was held in the Palace of Culture of UrSU. It was attended by the Department of Work with Youth, Spirituality and Education, Deputy Deans of all faculties for work with youth, psychologists, and all tutors.
In the seminar, Sanjar Davletov, the first vice-rector for youth issues, spiritual and educational affairs of UrSU, discussed the work of tutors at the university, working with students, meaningful organization of their free time, acquaintance with the permanent and temporary living conditions of young people, delinquency among young people and issues related to preventing the occurrence of other diseases were discussed.
Psychologists of the "Pedagogy and Psychology" department took part in the training seminar and gave psychological recommendations on how to organize the work of tutors more effectively today, to start a sincere and friendly relationship with students and quickly solve their existing problems.