“Prorektor va yoshlar” uchrashuvi boʻlib oʻtdi
2022 yil 13-oktabr kuni Urganch davlat universiteti Birinchi prorektori Sanjarbek Davletov  Yoshlar ittifoqi boshlangʻich tashkiloti faollari va fakultetlardagi yetakchilari, Talabalar kengashining barcha fakultetlardagi aʼzolari hamda ijtimoiy faol, iqtidorli talaba-yoshlar bilan uchrashdi.
Dastavval, bugungi kunda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, oliy ta'lim tizimida ta’lim-tarbiyaviy ishlar, yoshlar uchun yaratilayotgan sharoit va imkoniyatlar,  yoshlar maʼnaviyatini shakllantirish borasidagi muhim masalalar, shuningdek, universitetda talaba-yoshlar uchun yaratilgan sharoitlarga atroflicha toʻxtaldi.
S.Davletov soʻzi davomida bugungi zamon yoshlarga, xususan, boʻlajak mutaxassislarga qoʻyayotgan talablarga ham urgʻu berdi. Zamon talabiga mos kadr boʻlish uchun davlatimiz yaratayotgan imkoniyatlardan unumli foydalanib, astoydil bilim olish zarurligini taʻkidladi.
Erkin muloqot shaklidagi ushbu uchrashuvda  S.Davletov yoshlar bilan ularning  fikr- mulohazalari, qiziqish va maqsadlari haqida suhbatlashdi, gʻoya va tashabbuslarini tingladi. Muammolariga qiziqdi.

"Vice-rector and youth" meeting was held
On October 13, 2022, the First Vice-Rector of Urganch State University Sanjarbek Davletov met with activists of the primary organization of the Youth Union and leaders of faculties, members of the Student Council of all faculties and socially active, talented students.
First of all, the reforms carried out in our country today, educational work in the higher education system, conditions and opportunities created for young people, important issues related to the formation of youth spirituality, as well as the conditions created for students and young people at the university were discussed in detail.
During his speech, S. Davletov emphasized the demands of today's youth, especially future professionals. He emphasized the need to take full advantage of the opportunities created by our country and acquire knowledge in order to become a staff suitable for the needs of the times.
At this meeting in the form of free dialogue, S. Davletov talked with young people about their opinions, interests and goals, listened to their ideas and initiatives. He was interested in his problems.