“Prorektor va yoshlar” uchrashuvi boʻlib oʻtdi
2022 yil 13-oktabr kuni Urganch davlat universiteti Birinchi prorektori Sanjarbek Davletov  Yoshlar ittifoqi boshlangʻich tashkiloti faollari va fakultetlardagi yetakchilari, Talabalar kengashining barcha fakultetlardagi aʼzolari hamda ijtimoiy faol, iqtidorli talaba-yoshlar bilan uchrashdi.
Dastavval, bugungi kunda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, oliy ta'lim tizimida ta’lim-tarbiyaviy ishlar, yoshlar uchun yaratilayotgan sharoit va imkoniyatlar,  yoshlar maʼnaviyatini shakllantirish borasidagi muhim masalalar, shuningdek, universitetda talaba-yoshlar uchun yaratilgan sharoitlarga atroflicha toʻxtaldi.
S.Davletov soʻzi davomida bugungi zamon yoshlarga, xususan, boʻlajak mutaxassislarga qoʻyayotgan talablarga ham urgʻu berdi. Zamon talabiga mos kadr boʻlish uchun davlatimiz yaratayotgan imkoniyatlardan unumli foydalanib, astoydil bilim olish zarurligini taʻkidladi.
Erkin muloqot shaklidagi ushbu uchrashuvda  S.Davletov yoshlar bilan ularning  fikr- mulohazalari, qiziqish va maqsadlari haqida suhbatlashdi, gʻoya va tashabbuslarini tingladi. Muammolariga qiziqdi.

Состоялась встреча «Проректор и молодежь»
13 октября 2022 года состоялась встреча Первого проректора Ургенчского государственного университета Санжарбека Давлетова с активом первичной организации Союза молодежи и руководителями факультетов, членами студенческого совета всех факультетов и общественно активными, талантливыми студентами.
Прежде всего, проводимые сегодня в нашей стране реформы, воспитательная работа в системе высшего образования, условия и возможности, созданные для молодежи, важные вопросы, связанные с формированием молодежной духовности, а также условия, созданные для студентов и молодежи. в университете подробно обсуждались.
В своем выступлении С. Давлетов акцентировал внимание на запросах современной молодежи, особенно будущих профессионалов. Он подчеркнул необходимость в полной мере использовать возможности, созданные нашей страной, и приобретать знания, чтобы стать кадром, соответствующим потребностям времени.
На этой встрече в форме свободного диалога С. Давлетов поговорил с молодежью об их мнениях, интересах и целях, выслушал их идеи и инициативы. Его интересовали его проблемы.