Mehmonlarimiz madaniy tadbirda qatnashdilar
Koʻrgazmadan soʻng mehmonlar Koreya va Oʻzbekistonning  hamkorlik munosabatlariga bagʻishlangan madaniy tadbirda qatnashdilar.  Shuningdek, ushbu tadbirda Xorazm viloyati hokimligi vakillari, Koreys milliy-madaniy markazi direktori Antonina Kim, viloyatimizdagi OTMlar va  28-sonli va 30-sonli maktablardan mehmonlar hamda universitet rahbariyati, Xorijiy filologiya fakulteti professor-oʻqituvchilari va talaba-yoshlar ishtirok etdilar.
Tadbirni UrDU rektori B.Abdullayev kirish soʻzi bilan ochib berib, bu kabi doʻstona tashriflar ikki universitetning hamkorlik aloqalarini tobora mustahkamlanishi uchun zamin yaratishiga ishonch bildirdi.
Xorazm viloyati hokimi oʻrinbosari S.Salayev  tabrik soʻzida O‘zbekistonning Koreya bilan do‘stona munosabatlari azaldan davom etib kelayotganligini, qolaversa, bugungi kunda Xorazmda koreyslar o‘zlarining  urf-odatlarini, madaniyatini saqlagan holda o‘zbek xalqi bilan hamohanglikda istiqomat qilayotganligi taʼkidladi.
Hamkor Dongshin universiteti rektori Dr. Lee Ju Hee oʻz nutqida  bu kabi mehmondoʻstlik, samimiyat va bagʻrikenglik uchun cheksiz minnatdorlik izhor etdi, kelgusida Urganch davlat universitetida koreys tili yoʻnalishining ochilishi va bu ikki universitet uchun ham manfaatli boʻlishiga ishonch bildirdi.
Shundan soʻng, talabalarning badiiy chiqishlari namoyish etilib, sahnada koreys madaniyati va urf-odatiga xos boʻlgan kuy-qoʻshiqlar, sahna koʻrinishlari tomoshabinlar eʻtiboriga havola etildi.
Madaniy tadbir talabalar oʻrtasida oʻtkazilayotgan koreys tili boʻyicha notiqlik tanlovining yakuniy bosqichiga ulanib ketdi va talabalar darslari davomida olgan bilimlarini sahnada, koreys tilida zoʻr mahorat bilan ijro etdilar. Bu esa mehmonlarimiz qalbidan chuqur joy oldi, tanlov yakunida gʻoliblarga oʻzlarining esdalik sovgʻalarini taqdim qildilar.

Our guests participated in a cultural event
After the exhibition, the guests took part in a cultural event dedicated to the cooperation between Korea and Uzbekistan. Also, representatives of Khorezm region governorship, director of the Korean National-Cultural Center Antonina Kim, guests from HEIs and schools No. 28 and No. 30 in our region, as well as university management, professors and teachers of the Faculty of Foreign Philology and students took part in this event.
Rector of UrSU B.Abdullayev opened the event with an introduction, expressing confidence that such friendly visits will create a basis for further strengthening of cooperation between the two universities.
In his congratulatory speech, Deputy Governor of Khorezm region S. Salayev noted that friendly relations between Uzbekistan and Korea have been going on for a long time, moreover, today Koreans live in Khorezm in harmony with the Uzbek people, preserving their traditions and culture.
Partner Dongshin University Rector Dr. Lee Ju Hee, in her speech, expressed her immense gratitude for such hospitality, sincerity and tolerance, and expressed confidence that the opening of the Korean language department at Urganch State University in the future will be beneficial for both universities.
After that, students' artistic performances were shown, songs and performances characteristic of Korean culture and traditions were brought to the attention of the audience.
The cultural event culminated in the final stage of the Korean speaking competition among students, and the students performed the knowledge they had learned during their classes on stage in Korean with great skill. This made a deep impression on the hearts of our guests, and at the end of the competition, they presented their souvenirs to the winners.