Mehmonlarimiz madaniy tadbirda qatnashdilar
Koʻrgazmadan soʻng mehmonlar Koreya va Oʻzbekistonning  hamkorlik munosabatlariga bagʻishlangan madaniy tadbirda qatnashdilar.  Shuningdek, ushbu tadbirda Xorazm viloyati hokimligi vakillari, Koreys milliy-madaniy markazi direktori Antonina Kim, viloyatimizdagi OTMlar va  28-sonli va 30-sonli maktablardan mehmonlar hamda universitet rahbariyati, Xorijiy filologiya fakulteti professor-oʻqituvchilari va talaba-yoshlar ishtirok etdilar.
Tadbirni UrDU rektori B.Abdullayev kirish soʻzi bilan ochib berib, bu kabi doʻstona tashriflar ikki universitetning hamkorlik aloqalarini tobora mustahkamlanishi uchun zamin yaratishiga ishonch bildirdi.
Xorazm viloyati hokimi oʻrinbosari S.Salayev  tabrik soʻzida O‘zbekistonning Koreya bilan do‘stona munosabatlari azaldan davom etib kelayotganligini, qolaversa, bugungi kunda Xorazmda koreyslar o‘zlarining  urf-odatlarini, madaniyatini saqlagan holda o‘zbek xalqi bilan hamohanglikda istiqomat qilayotganligi taʼkidladi.
Hamkor Dongshin universiteti rektori Dr. Lee Ju Hee oʻz nutqida  bu kabi mehmondoʻstlik, samimiyat va bagʻrikenglik uchun cheksiz minnatdorlik izhor etdi, kelgusida Urganch davlat universitetida koreys tili yoʻnalishining ochilishi va bu ikki universitet uchun ham manfaatli boʻlishiga ishonch bildirdi.
Shundan soʻng, talabalarning badiiy chiqishlari namoyish etilib, sahnada koreys madaniyati va urf-odatiga xos boʻlgan kuy-qoʻshiqlar, sahna koʻrinishlari tomoshabinlar eʻtiboriga havola etildi.
Madaniy tadbir talabalar oʻrtasida oʻtkazilayotgan koreys tili boʻyicha notiqlik tanlovining yakuniy bosqichiga ulanib ketdi va talabalar darslari davomida olgan bilimlarini sahnada, koreys tilida zoʻr mahorat bilan ijro etdilar. Bu esa mehmonlarimiz qalbidan chuqur joy oldi, tanlov yakunida gʻoliblarga oʻzlarining esdalik sovgʻalarini taqdim qildilar.

Наши гости приняли участие в культурном мероприятии
После выставки гости приняли участие в культурном мероприятии, посвященном сотрудничеству между Кореей и Узбекистаном. Также представители хякимлика Хорезмской области, директор Корейского национально-культурного центра Антонина Ким, гости из вузов и школ №28 и №30 нашей области, а также руководство вуза, профессора и преподаватели факультета иностранной филологии и студенты приняли участие в этом мероприятии.
Ректор УрГУ Б.Абдуллаев открыл мероприятие со вступительной речи, выразив уверенность, что подобные дружеские визиты создадут основу для дальнейшего укрепления сотрудничества между двумя университетами.
В своем поздравительном слове заместитель акима Хорезмской области С.Салаев отметил, что дружественные отношения между Узбекистаном и Кореей продолжаются давно, более того, сегодня корейцы живут в Хорезме в согласии с узбекским народом, сохраняя свои традиции и культуру.
Партнер Ректор Университета Доншин д-р Ли Джу Хи в своем выступлении выразила огромную благодарность за такое гостеприимство, искренность и толерантность, а также выразила уверенность, что открытие кафедры корейского языка в Ургенчском государственном университете в будущем пойдет на пользу обоим университетам .
После этого были показаны студенческие художественные номера, вниманию зрителей были представлены песни и номера, характерные для корейской культуры и традиций.
Кульминацией культурного мероприятия стал заключительный этап конкурса корейского языка среди студентов, и студенты с большим мастерством продемонстрировали знания, полученные во время занятий, на сцене на корейском языке. Это произвело глубокое впечатление на сердца наших гостей, и по окончании конкурса они вручили победителям свои сувениры.