Joriy yil 28-oktabr kuni Urganch davlat universitetiga biriktirilgan 10 ta mahallalarning yoshlar yetakchilari va uyushmagan yoshlari universitetda yaratilgan sharoitlar bilan tanishish maqsadida tashrif buyurdilar. Festival doirasida o‘tkazilgan tadbirlarda ishtirok etdilar.
Shundan so‘ng, Yoshlar ishlari agentligi viloyat boshqarmasi vakillari, mahalla yetakchilari va uyushmagan yoshlar, universitet talabalari ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda UrDU Birinchi prorektori S.Davletov universitet va mahallalar o‘rtasida olib borilayotgan hamkorlik va oldimizda turgan galdagi vazifalar haqida gapirib, ushbu hamkorlikni samarali tashkil etishdagi hissasi uchun mahalla yetakchilariga tashakkurnoma va badiiy kitoblar taqdim qildi.
Shuningdek, universitetda tahsil olayotgan “Yoshlar daftari”ga kirgan yoshlarga Yoshlar ishlari agentligi viloyat boshqarmasi tomonidan shartnoma pullarining 50 % ini to‘lab berish to‘g‘risidagi sertifikatlar topshirildi.

Высшее образование и партнерство «Махалла»
28 октября текущего года молодежные лидеры и неорганизованная молодежь из 10 махаллей, находящихся в ведении Ургенчского государственного университета, посетили университет для ознакомления с условиями, созданными в университете. Они приняли участие в мероприятиях, проводимых в рамках фестиваля.
После этого состоялась встреча с участием представителей областного управления Агентства по делам молодежи, лидеров махаллей, неорганизованной молодежи, студентов вузов. На встрече первый проректор УрГУ С. Давлетов рассказал о сотрудничестве университета с микрорайонами и стоящих перед нами задачах, а также вручил благодарственное письмо и художественные книги руководителям махаллей за их вклад в эффективную организацию этого сотрудничества.
Также областное управление Агентства по делам молодежи вручило справки об оплате 50% стоимости обучения молодым людям, зачисленным в «Ёшлар дафтари», обучающимся в университете.