Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning navbatdagi uchrashuvi  bugun, 2-noyabr kuni Kimyoviy texnologiyalar fakultetining 1-kurs talabalari bilan boʻlib oʻtdi.
▪️Uchrashuv avvalida Prezidentimiz tashabbusi bilan mamlakatimizda yoshlarga  oid davlat siyosati yanada yuqori bosqichga koʻtarilganligi, yoshlarning oʻz iqtidor va salohiyatlarini yuzaga chiqarishlari uchun keng imkoniyatlar yaratib berilayotganligi, xususan, universitetda talabalar uchun yaratilgan sharoit va imkoniyatlar haqida toʻxtalib oʻtildi.
▪️Shuningdek, keyingi yillarda fakultet olimlari, doktorant va magistr talabalari tomonidan olib borilayotgan ilmiy tadqiqotlar va ularning  amaliyotdagi ahamiyati haqida ham alohida  aytib oʻtildi.

The next meeting of Urganch State University Rector Bahrom Abdullayev was held today, November 2, with the 1st year students of the Faculty of Chemical Technologies.
▪️At the beginning of the meeting, it was discussed that the state policy regarding youth in our country has been raised to a higher level on the initiative of the President, wide opportunities are being created for young people to reveal their talents and potential, in particular, the conditions and opportunities created for students at the university were discussed.
▪️Also, it was mentioned separately about the scientific research conducted by faculty scientists, doctoral and master's students in recent years and their importance in practice.