Maqsadimiz: kuz-qish mavsumini talofatsiz o‘tkazish !
2022-yilning 14-noyabr kuni Urganch davlat universitetida tashkil etilgan uchrashuvda Urganch shahar Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish bo'limi boshlig'ining birinchi o'rinbosari Q.Sobirov, Urganch shahar Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtrish bo'limi boshlig'i o'rinbosari X.Matyaqubov, Urganch shahar favqulodda vaziyatlar bo'limi boshlig'i, podpolkovnik Q.Jumaniyazov va xodimlari, Yoshlar ishlari agentligi Urganch shahar bo‘limi boshlig‘i B.Olimov, Urganch shahrida faoliyat yuritayotgan profilaktika inspektorlari, mahallalardagi yoshlar yetakchilari hamda Urganch davlat universiteti Birinchi prorektori S.Davletov boshchiligida Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi xodimlari, fakultetlarning yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan muovinlari va universitetning barcha tyutorlari ishtirok etdilar.
Uchrashuvda  15-noyabrdan 15-dekabrgacha “Yongʻin xavfsizligi oyligi” munosabati bilan amalga oshiriladigan ishlar muhokama etildi. Xususan, kuz-qish mavsumida ijarada yashovchi talabalarni xavfsizligini ta’minlash maqsadda ularni sharoitlarini oʻrganish boʻyicha hamkorlikda amalga oshiriladigan vazifalar belgilab olindi.
Shundan soʻng, IIB, FVB xodimlari, Mahalla yoshlar yetakchilari hamda tyutorlardan iborat guruhlar shakllantirilib, hamkorlikda kuz-qish mavsumini talofatsiz o‘tkazish, yong‘in xavfsizligi va is gazidan zaharlanish holatlarini oldini olish yuzasidan talabalar sharoitlarini oʻrganish va profilaktik targʻibot-tashviqot ishlari boshlab yuborildi.

Наша цель: провести осенне-зимний сезон без потерь!
14 ноября 2022 года на совещании, организованном в Ургенчском государственном университете, первый заместитель начальника отдела координации органов внутренних дел г. Ургенча К. Собиров, заместитель начальника отдела координации органов внутренних дел города Ургенч H Матякубов, начальник УГЧС г.Ургенч, подполковник К.Джуманиязов и штаб, начальник Ургенчского городского отдела Агентства по делам молодежи Б.Олимов, инспекторы профилактики, действующие в г.Ургенче, молодёжные лидеры микрорайонов и Ургенчской области участие приняли первый проректор университета С. Давлетов, сотрудники отдела по работе с молодежью, духовности и просвещения, заместители деканов факультетов по работе с молодежью и все преподаватели университета.
В ходе встречи обсуждались работы, которые будут проводиться в связи с «Месячником пожарной безопасности» с 15 ноября по 15 декабря. В частности, в целях обеспечения безопасности студентов, проживающих в арендованном жилье в осенне-зимний период, определены задачи, которые необходимо выполнить во взаимодействии с изучением их условий.
После этого были сформированы группы в составе ОВР, сотрудников ЭМ, местных молодежных лидеров и тьюторов, и во взаимодействии с ними приступили к изучению условий студентов и профилактической пропаганде и агитации, чтобы без потерь провести осенне-зимний сезон, чтобы предотвратить пожарную безопасность и отравление угарным газом.