Maqsadimiz: kuz-qish mavsumini talofatsiz o‘tkazish !
2022-yilning 14-noyabr kuni Urganch davlat universitetida tashkil etilgan uchrashuvda Urganch shahar Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish bo'limi boshlig'ining birinchi o'rinbosari Q.Sobirov, Urganch shahar Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtrish bo'limi boshlig'i o'rinbosari X.Matyaqubov, Urganch shahar favqulodda vaziyatlar bo'limi boshlig'i, podpolkovnik Q.Jumaniyazov va xodimlari, Yoshlar ishlari agentligi Urganch shahar bo‘limi boshlig‘i B.Olimov, Urganch shahrida faoliyat yuritayotgan profilaktika inspektorlari, mahallalardagi yoshlar yetakchilari hamda Urganch davlat universiteti Birinchi prorektori S.Davletov boshchiligida Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi xodimlari, fakultetlarning yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan muovinlari va universitetning barcha tyutorlari ishtirok etdilar.
Uchrashuvda  15-noyabrdan 15-dekabrgacha “Yongʻin xavfsizligi oyligi” munosabati bilan amalga oshiriladigan ishlar muhokama etildi. Xususan, kuz-qish mavsumida ijarada yashovchi talabalarni xavfsizligini ta’minlash maqsadda ularni sharoitlarini oʻrganish boʻyicha hamkorlikda amalga oshiriladigan vazifalar belgilab olindi.
Shundan soʻng, IIB, FVB xodimlari, Mahalla yoshlar yetakchilari hamda tyutorlardan iborat guruhlar shakllantirilib, hamkorlikda kuz-qish mavsumini talofatsiz o‘tkazish, yong‘in xavfsizligi va is gazidan zaharlanish holatlarini oldini olish yuzasidan talabalar sharoitlarini oʻrganish va profilaktik targʻibot-tashviqot ishlari boshlab yuborildi.

Our goal: to spend the autumn-winter season without any casualties!
On November 14, 2022, at the meeting organized at Urganch State University, the first deputy head of the Department of Coordination of Internal Affairs Bodies of Urganch K. Sobirov, the deputy head of the Department of Coordination of Internal Affairs Bodies of Urganch City H. Matyaqubov, head of emergency department of Urganch city, lieutenant colonel K. Jumaniyazov and staff, head of Urganch city department of Youth Affairs Agency B. Olimov, prevention inspectors operating in Urganch city, youth leaders of neighborhoods and Urganch state Under the leadership of the first vice-rector of the university S. Davletov, employees of the Department of Work with Youth, Spirituality and Enlightenment, deputy deans of the faculties for work with youth and all tutors of the university took part.
During the meeting, the work to be carried out in connection with the "Fire Safety Month" from November 15 to December 15 was discussed. In particular, in order to ensure the safety of students living in rented accommodation in the autumn-winter season, the tasks to be carried out in cooperation with studying their conditions were determined.
After that, groups consisting of IAD, EM employees, local youth leaders and tutors were formed, and in cooperation with them, they started studying the conditions of students and preventive promotion and campaigning in order to spend the autumn-winter season without casualties, to prevent fire safety and carbon monoxide poisoning.