“Chempionlar va yoshlar” uchrashuvi
Bugun Urganch davlat universitetida oʻtkazilgan ushbu uchrashuvda universitet rektori Baxrom Abdullayev hamda Jismoniy madaniyat fakulteti professor-oʻqituvchilari va talabalari ishtirok etdilar.
Uchrashuvda “Universiada-2022” sport musobaqalarining ayollar oʻrtasida voleybol sport turi bo'yicha final bosqichida mutloq gʻolib boʻlib, universitetimizga OLTIN MEDALni etgan Jismoniy madaniyat fakultetining voleybolchi qizlariga UrDU rektori B.Abdullayev oʻzining samimiy tilaklarini, universitetimiz sharafini munosib himoya qilganliklari uchun tashakkurini izhor etdi va  3 mln. so'mlik moddiy ragʻbatlantirish sertifikatlarini tantanali topshirdi.
Tadbirda chempionlarimizning ustoz va murabbiylari,  voleybolchi qizlarning oʻzlari soʻzga chiqib, musobaqa jarayonlari va hayajonli gʻalaba taassurotlarini oʻrtoqlashdilar.

"Champions and youth" meeting
Rector of the university Bakhrom Abdullayev and professors and students of the Faculty of Physical Culture took part in this meeting held today at Urganch State University.
At the meeting, UrSU Rector B.Abdullayev expressed his sincere wishes to the female volleyball players of the Faculty of Physical Culture, who won the GOLD MEDAL in the final round of the women's volleyball competition of the "Universiade-2022" sports competition, and expressed his gratitude for protecting the honor of our university. ceremoniously handed over certificates of financial incentives worth 3 mln. soums.
At the event, the teachers and coaches of our champions, the volleyball girls themselves spoke and shared the process of the competition and the impressions of the exciting victory.