Universitetimizning isteʼdodli, iqtidorli va har jabhada faol talaba-qizlari uchun ajoyib yangilik!  Aziz qizlar, sizlar uchun Urganch davlat universiteti tomonidan olima Munavvara Salayeva nomidagi stipendiya ta'sis etildi!
Stipendiya uchun ikki bosqichli tanlov o'tkaziladi:
1-shart:  Test sinovi
2-shart: ishtirokchilarning ijtimoiy faolliklari baholanadi
Munavvara Salayeva nomidagi stipendiyaning miqdori universitet talabalari uchun oliy ta’lim muassasalari talabalariga belgilangan bazaviy stipendiyaning bir yarim baravari miqdorida, akademik litsey o‘quvchilariga esa  talabalarga belgilangan bazaviy stipendiya miqdorida belgilanadi.
Batafsil “Munavvara Salayeva nomidagi stipendiya ajratish va tayinlash to‘g‘risida”gi NIZOM orqali bilib olishingiz mumkin.

A scholarship named after Munavvara Salayeva was established in our university!
Great news for the gifted, talented and active students of our university! Dear girls, Urganch State University has established a scholarship named after scientist Munavvara Salayeva for you!
A two-round competition for the scholarship is held:
Condition 1: Test
Condition 2: The social activities of the participants are evaluated
The amount of the scholarship named after Munavvara Salayeva is determined for university students in the amount of one and a half times the basic scholarship for students of higher educational institutions, and for academic lyceum students in the amount of the basic scholarship for students.
You can find out more about the REGULATION "On awarding and appointing a scholarship named after Munavvara Salayeva".