"Xalqaro ilm-fan sohasidagi xotin-qizlar kuni" haftaligi munosabati bilan ko'rgazma tashkil etildi
Xabaringiz bor, BMT tomonidan 11-fevral kuni “Xalqaro ilm-fan sohasidagi xotin-qizlar kuni” etib belgilangan. Shu munosabat bilan ayni kunlarda “Ilm-fan sohasidagi ayollar va qizlar xalqaro kuni” haftaligi doirasida Urganch davlat universitetida ham qator tadbirlar oʻtkazilmoqda.
Jumladan, bugun 2-fevral kuni filologiya fanlari bo‘yicha fan nomzodi, dotsent Munavvara Salaevaning 98 yilligiga bagʻishlangan Xotira kechasi munosabati bilan “Uch avlod uchrashuvi” o‘tkazilmoqda.
Tadbir oldidan esa universitetimiz bosh binosida olima ayollarimiz va talaba-qizlarimizning ilmiy-ijodiy koʻrgazmasi namoyish etildi.
Koʻrgazmada UrDU rektori B.Abdullayev boshchiligida universitet jamoasi va tadbirga tashrif buyurgan mehmonlar ishtirok etdilar.

Выставка организована в связи с неделей «Международный день женщин и девушек в науке».
Как известно, 11 февраля объявлено ООН «Международным днем женщин и девушек в науке». В связи с этим в Ургенчском государственном университете проводится ряд мероприятий в рамках недели «Международный день женщин и девушек в науке».
В частности, сегодня, 2 февраля, проходит «Встреча трех поколений» в связи с Мемориальным мероприятием, посвященным 98-летию Мунаввары Салаевой, кандидата филологических наук.
Накануне мероприятия в главном корпусе нашего университета была показана научно-творческая выставка наших женщин-ученых и студенток.
Коллектив университета и гости, посетившие мероприятие, приняли участие в выставке под руководством ректора УрГУ Б.Абдуллаева.