"Xalqaro ilm-fan sohasidagi xotin-qizlar kuni" haftaligi munosabati bilan ko'rgazma tashkil etildi
Xabaringiz bor, BMT tomonidan 11-fevral kuni “Xalqaro ilm-fan sohasidagi xotin-qizlar kuni” etib belgilangan. Shu munosabat bilan ayni kunlarda “Ilm-fan sohasidagi ayollar va qizlar xalqaro kuni” haftaligi doirasida Urganch davlat universitetida ham qator tadbirlar oʻtkazilmoqda.
Jumladan, bugun 2-fevral kuni filologiya fanlari bo‘yicha fan nomzodi, dotsent Munavvara Salaevaning 98 yilligiga bagʻishlangan Xotira kechasi munosabati bilan “Uch avlod uchrashuvi” o‘tkazilmoqda.
Tadbir oldidan esa universitetimiz bosh binosida olima ayollarimiz va talaba-qizlarimizning ilmiy-ijodiy koʻrgazmasi namoyish etildi.
Koʻrgazmada UrDU rektori B.Abdullayev boshchiligida universitet jamoasi va tadbirga tashrif buyurgan mehmonlar ishtirok etdilar.

The exhibition was organized in connection with the week "International Day of Women and Girls in Science".
As you know, February 11 has been designated by the UN as "International Day of Women and Girls in Science". In this regard, a number of events are being held at Urganch State University as part of the "International Day of Women and Girls in Science" week.
In particular, today, on February 2, a "Meeting of Three Generations" is being held in connection with the Memorial event dedicated to the 98th anniversary of Munavvara Salaeva, candidate of science in philological sciences.
Before the event, a scientific and creative exhibition of our women scientists and students was shown in the main building of our university.
The university team and the guests who visited the event took part in the exhibition under the leadership of UrSU Rector B.Abdullayev.