“Bahorgi tijoratlashtirish” forumi boʻlib oʻtdi
Xabaringiz bor,  joriy yilning 16-17 mart kunlari Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligida “Bahorgi tijoratlashtirish” forumi boʻlib oʻtdi.
Forumda respublikamiz olimlari oʻz gʻoyalarini tarmoqlarga taklif qilishdi. Takliflar saralanib, eng sara ilmiy ishlanmalar tijoratlashtirishga tavsiya etildi.
Forumda Urganch davlat universitetidan 11 nafar professor-oʻqituvchilar, yosh olimlar oʻzlarining ilmiy-innovatsion ishlanmalari bilan faol qatnashib, ilmiy ishlanmalarni amaliyotga joriy etish maqsadida tegishli tarmoq tashkilotlari bilan shartnoma va memorandumlar imzoladilar.
Ushbu forum va ilmiy ishlanmalar koʻrgazmasi yoshlarning ilm-fanga qiziqishlarini oshishiga xizmat qildi.

Прошел форум «Весенняя коммерциализация»
Как известно, 16-17 марта текущего года в Министерстве высшего образования, науки и инноваций прошел форум «Весенняя коммерциализация».
На форуме ученые нашей республики предложили свои идеи сетям. Предложения были отсортированы и лучшие научные разработки рекомендованы к коммерциализации.
11 профессоров и преподавателей, молодых ученых Ургенчского государственного университета активно участвовали в форуме со своими научными и инновационными разработками и подписали договоры и меморандумы с соответствующими отраслевыми организациями с целью внедрения научных разработок в практику.