“Bahorgi tijoratlashtirish” forumi boʻlib oʻtdi
Xabaringiz bor,  joriy yilning 16-17 mart kunlari Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligida “Bahorgi tijoratlashtirish” forumi boʻlib oʻtdi.
Forumda respublikamiz olimlari oʻz gʻoyalarini tarmoqlarga taklif qilishdi. Takliflar saralanib, eng sara ilmiy ishlanmalar tijoratlashtirishga tavsiya etildi.
Forumda Urganch davlat universitetidan 11 nafar professor-oʻqituvchilar, yosh olimlar oʻzlarining ilmiy-innovatsion ishlanmalari bilan faol qatnashib, ilmiy ishlanmalarni amaliyotga joriy etish maqsadida tegishli tarmoq tashkilotlari bilan shartnoma va memorandumlar imzoladilar.
Ushbu forum va ilmiy ishlanmalar koʻrgazmasi yoshlarning ilm-fanga qiziqishlarini oshishiga xizmat qildi.

"Spring commercialization" forum was held
As you know, on March 16-17 of this year, the "Spring Commercialization" forum was held at the Ministry of Higher Education, Science and Innovation.
At the forum, scientists of our republic offered their ideas to networks. Proposals were sorted and the best scientific developments were recommended for commercialization.
11 professors and teachers, young scientists from Urganch State University actively participated in the forum with their scientific and innovative developments and signed contracts and memoranda with relevant branch organizations in order to put scientific developments into practice.
This forum and the exhibition of scientific developments served to increase the interest of young people in science.