Urganch davlat universitetining Koreya OTMlari bilan hamkorlik aloqalari kengaymoqda
Xabaringiz bor, bugun Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan Toshkent davlat iqtisodiyot universitetida Oʻzbekiston-Koreya oliy taʼlim muassasalari rektorlari forumi o’z ishini boshladi.
Forumda ikki mamlakatdan 100 dan ortiq ta’lim muassasalari rektorlari qatorida Urganch davlat universiteti rektorining vakili Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektor Z.Ibragimov ham ishtirok etmoqda. Bugun forumning yalpi yigʻilishida prorektor Z.Ibragimov universitetimiz imkoniyatlari haqida nutq soʻzladi.
Forum doirasida Janubiy Koreyaning Woosong universiteti bilan hamkorlik shartnomasi imzolandi. Ushbu hamkorlik professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvi, ilmiy materiallar, nashrlar va axborot almashish, madaniy tadbirlar almashinuvi,birgalikda tadqiqot faoliyati va nashrlar, qo'shma konferensiyalar va akademik dasturlar oʻtkazishni koʻzda tutadi.

Сотрудничество Ургенчского государственного университета с корейскими вузами расширяется
Как известно, сегодня в Министерстве высшего образования, науки и инноваций стартовал Узбекско-Корейский форум ректоров высших учебных заведений Ташкентского государственного Экономического университета.
Среди ректоров более 100 учебных заведений из двух стран в форуме участвует представитель ректора Ургенчского государственного университета, проректор по научной работе и инновациям З.Ибрагимов. Сегодня на общем собрании форума проректор З.Ибрагимов выступил с речью о возможностях нашего университета.
В рамках форума было подписано соглашение о сотрудничестве с южнокорейским университетом Woosong. Это сотрудничество предусматривает обмен преподавателями и студентами, обмен научными материалами, публикациями и информацией, обмен культурными мероприятиями, совместную исследовательскую деятельность и публикации, совместные конференции и академические программы.