Bir guruh xorijlik olimlar bilan rektor uchrashuvi
Joriy yilning 19-20 may kunlari Urganch davlat universitetida bo‘lib o‘tadigan «Kimyo va oziq-ovqat texnologiyalari sohalarini barqaror rivojlantirish maqsadida zamonaviy ilmiy-texnologik va ta’lim hamkorligi» mavzusidagi xalqaro anjumanda ishtirok etish uchun universitetimizga kelgan Sankt-Peterburg davlat texnologiya universiteti delegatsiyasi aʼzolari: Ta’lim-tarbiya va ijtimoiy masalalar bo‘yicha prorektor, kimyo fanlari doktori, professor Narayev Vyacheslav Nikolayevich, Injener-texnologik fakulteti dekani, texnika fanlari doktori Mazur Andrey Semenovich, O‘quv-uslubiy boshqarma boshlig‘i Denisenko Sergey NikolaYevich, “Mikrobiologik sintez texnologiyasi”  kafedrasi mudiri, texnika fanlari nomzodi, dotsent Shamsyan Mark Markovich, shuningdek, Germaniya Federativ Respublikasi Oldenburg universiteti professori Frank Roznerlar UrDU rektori Baxrom Abdullayev bilan uchrashdilar.
Uchrashuvda UrDU prorektorlari va ushbu xalqaro maqomdagi nufuzli anjumanni tashkilotchisi hisoblangan Kimyoviy texnologiya fakultetining ham bir guruh professor-oʼqituvchilari ishtirok etib, oʼtkazilayotgan konferensiyaning maqsadi va kutilayotgan natijalari, kimyo va oziq-ovqat texnologiyalari sohalarini yanada rivojlanishidagi hissasi haqida oʼzaro fikr almashdilar.

Rector's meeting with a group of foreign scientists
Members of the university delegation of Saint Petersburg State Institute of Technology came to our university to participate in the international conference on "Modern scientific-technological and educational cooperation for the purpose of sustainable development of chemical and food technology industries" which will be held at Urganch State University on May 19-20 of this year:
Vyacheslav Nikolayevich Narayev, Doctor of Chemistry, Vice-Rector for Education and Social Affairs;
Mazur Andrey Semenovich, dean of the Faculty of Engineering and Technology, Doctor of Technical Sciences;
Denisenko Sergey Nikolayevich, head of the educational and methodological department;
Head of the "Microbiological synthesis technology" department, candidate of technical sciences, associate professor Shamsyan Mark Markovich;
Professor Frank Rosner of the University of Oldenburg, Federal Republic of Germany.
Members of the delegation met with UrSU rector Bahrom Abdullayev.
The vice-rectors of UrSU and a group of professors of the Faculty of Chemical Technology, which is the organizer of this prestigious conference of international status, participated in the meeting and exchanged opinions about the purpose and expected results of the conference, its contribution to the further development of the fields of chemical and food technologies.