Oʻzbekiston xalq artisti Ogʻabek Sobirov universitetimiz bitkazuvchisi
Oʻzbekiston xalq artisti, Xorazm bulbuli Ogʻabek Sobirov oʻzining yorqin isteʼdodi, serqirra ijodi, betakror kuy-qoʻshiqlari bilan nafaqat Xorazm balki, butun Respublikamiz ahlining qalbidan chuqur joy egallagani hech kimga sir emas. Elimiz suygan xofiz 2018-2023 yillarda Urganch davlat universiteti Musiqa taʼlimi yoʼnalishining bakalavr (sirtqi) bosqichida tahsil oldi. 5 yillik taʼlimni muvaffaqiyatli tamomlagan faxrli talabamizga bugun universitet rektori Baxrom Abdullayev diplomini topshirdi.
Ushbu yutuq bilan sevimli sanʼatkorimiz Ogʻabek Sobirovni chin dildan muborakbod etamiz, keyingi faoliyatida ham muvaffaqiyat tilaymiz. Yurtimizning sanʼati va madaniyati rivojiga munosib hissa qoʻshib kelayotgan, xalq xizmatiga hamisha kamarbasta inson oliygohimiz bitkazuvchisi ekanligi hamisha bizni faxr va iftixorga toʻldiradi.

Народный артист Узбекистана Огабек Собиров является выпускником нашего университета
Ни для кого не секрет, что народный артист Узбекистана, соловей Хорезма Огабек Собиров своим ярким талантом, креативным творчеством и уникальными песнями занимает глубокое место в сердцах не только хорезмийцев, но и жителей нашей республики. В 2018-2023 годах любимый нашим народом певец обучался в Ургенчском государственном университете по программе бакалавриата (заочная форма обучения) по направлению "Музыкальное образование". Ректор университета Бахром Абдуллаев вручил диплом нашему гордому студенту, успешно завершившему 5-летнее обучение.
Мы от всей души поздравляем нашего любимого артиста Огабека Собирова с этим достижением и желаем ему успехов в дальнейшей работе. Для нас всегда гордость и честь, что выпускник нашего университета - это человек, который вносит достойный вклад в развитие искусства и культуры нашей страны и всегда готов служить народу.