“Kinokarvon “ aksiyasi ijodkorlari Urganch davlat universitetida boʻldi
Bugun, 7-sentabr kuni “Yangi Oʻzbekistonda yangi kinolari” oyligi doirasida “Kinokarvon” aksiyasining taniqli rejissor va aktyorlari universitetimizga tashrif buyurdi.
Elimiz suygan sanʼatkorlarni universitet jamoasi, talabalar iliq qarshi oldi. Universitet birinchi prorektori D.Ibadullayev kirish soʻzi bilan boshlangan ijodiy uchrashuvda ijodkorlar tomonidan yurtimizdagi keng koʻlamli islohotlar eʼtirof etildi, kino olamidagi yangiliklar tilga olindi.
Uchrashuvda qiziqarli suhbatlar, ijodiy chiqishlar va savol-javoblar boʻldi. Ijodkorlar talabalarni suhbatga chorlab, ularning kino va sanʼat haqidagi fikrlariga, takliflariga qiziqdilar.
urdu.uz, “Kinokarvon “ aksiyasi ijodkorlari Urganch davlat universitetida boʻldi
urdu.uz, “Kinokarvon “ aksiyasi ijodkorlari Urganch davlat universitetida boʻldi urdu.uz, “Kinokarvon “ aksiyasi ijodkorlari Urganch davlat universitetida boʻldi

The artists of the "Kinokarvon" campaign visited Urganch State University
Today, on September 7, within the framework of the "New movies in New Uzbekistan" month, well-known directors and actors of the "Kinokarvon" campaign visited our university.
Our beloved artists were warmly welcomed by the university team and students. At the creative meeting, which began with the opening speech of the first vice-rector of the university, D. Ibadullayev, the artists recognized the large-scale reforms in our country, and the news in the world of cinema was mentioned.
There were interesting conversations, creative performances and question-and-answer sessions at the meeting. The artists invited students to talk and were interested in their opinions and suggestions about cinema and art.