“Kinokarvon “ aksiyasi ijodkorlari Urganch davlat universitetida boʻldi
Bugun, 7-sentabr kuni “Yangi Oʻzbekistonda yangi kinolari” oyligi doirasida “Kinokarvon” aksiyasining taniqli rejissor va aktyorlari universitetimizga tashrif buyurdi.
Elimiz suygan sanʼatkorlarni universitet jamoasi, talabalar iliq qarshi oldi. Universitet birinchi prorektori D.Ibadullayev kirish soʻzi bilan boshlangan ijodiy uchrashuvda ijodkorlar tomonidan yurtimizdagi keng koʻlamli islohotlar eʼtirof etildi, kino olamidagi yangiliklar tilga olindi.
Uchrashuvda qiziqarli suhbatlar, ijodiy chiqishlar va savol-javoblar boʻldi. Ijodkorlar talabalarni suhbatga chorlab, ularning kino va sanʼat haqidagi fikrlariga, takliflariga qiziqdilar.
urdu.uz, “Kinokarvon “ aksiyasi ijodkorlari Urganch davlat universitetida boʻldi
urdu.uz, “Kinokarvon “ aksiyasi ijodkorlari Urganch davlat universitetida boʻldi urdu.uz, “Kinokarvon “ aksiyasi ijodkorlari Urganch davlat universitetida boʻldi

Артисты акции «Кинокарвон» посетили Ургенчский государственный университет
Сегодня, 7 сентября, в рамках месячника «Новое кино в новом Узбекистане» наш университет посетили известные режиссеры и актеры акции «Кинокарвон».
Наших любимых артистов тепло встретили коллектив и студенты университета. На творческой встрече, которая началась со вступительной речи первого проректора университета Д.Ибадуллаева, артисты признали масштабные реформы в нашей стране, были упомянуты новости в мире кино.
На встрече прошли интересные беседы, творческие выступления и вопросы-ответы. Артисты приглашали студентов к беседе и интересовались их мнениями и предложениями о кино и искусстве.