Bugungi kunda yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash eng dolzarb masalaga aylanmoqda. Ana shunday xayrli ishlarning uzviy davomi boʻlgan navbatdagi tashrif bugun, 9-sentabr kuni boʻlib oʻtdi.
Bir guruh masʼullar nogironligi boʻlgan yoshlar, jumladan, Shovot tumani “Qoʻshkoʻpir” mahallasida yashovchi Alimov Nurbek va Baxtiyorova Farangizning, “Poʻlat” mahallasida yashovchi Yusupova Shahnozaning xonadonlarida boʻldilar.
Tashrif chog'ida rektor yoshlar va ularning oila aʼzolari bilan samimiy suhbat qurib, ularni qiynayotgan muammolari, qiziqishlari haqida so'radi. Ijtimoiy ahvolini oʻrganib, Nurbek va Farangizxonga moddiy yordam tariqasida pul mablagʻlari, Shahnozaga esa kompyuter sovgʻa qildi.

Ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев продолжает посещать дома молодежи красной категории, проживающей в Шавотском районе, прикрепленном к университету.
Сегодня всесторонняя поддержка молодежи становится наиболее актуальным вопросом. Очередной визит, являющийся продолжением таких добрых дел, состоялся сегодня, 9 сентября.
Группа чиновников посетила дома молодежи с ограниченными возможностями, в том числе Алимов Нурбек и Бахтиёрова Фарангиз, проживающие в махалле «Кушкупир» Шаватского района, и Юсупова Шахноза, проживающая в махалле «Пулат».
В ходе визита ректор искренне побеседовал с молодыми людьми и членами их семей, расспросил их об их проблемах и интересах. Изучив их социальное положение, он дал деньги Нурбеку и Фарангиз, а Шахнозе — компьютер.