“Kreativ ta’lim va innovatsiya – Yangi O‘zbekiston taraqqiyotining asosi” shiori ostidagi to‘rt kun davom etadigan “InnoWeek-2023” innovatsion g‘oyalar haftaligining ochilish marosim bo‘lib o‘tdi
Kimyoviy texnologiyalar fakultetida tashkil etilgan marosimni Xorazm viloyati hokimi o‘rinbosari, Oila va xotin-qizlar boshqarmasi boshlig‘i N.Qutlimuratova kirish so‘zi bilan ochib berib, Respublika miqyosida o‘tkazilayotgan mazkur haftalik mohiyati haqida to‘xtaldi, universitet olimlari tomonidan ko‘rgazmaga qo‘yilgan mahsulotlarni e‘tirof etdi.
Ta‘kidlash joizki, ushbu haftalikda ko‘rgazmaga qo‘yilgan Urganch davlat universiteti ilmiy izlanuvchilari, magistr va doktorantlari, yosh olimlar va professor-o‘qituvchilari tomonidan tadqiq qilingan 300 dan ortiq mahsulotlar amaliyotga tadbiq etilmoqda.
Ochilish marosimida UrDU Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Z.Ibragimov, UrDU professori M.Jumaniyozov, kimyo fanlari nomzodi, dotsent O.Kulimov, «Ingliz tili va adabiyoti» kafedrasi dotsenti, f.f.d. O.Cho‘ponovlar so′zga chiqib, mazkur haftalikning ahamiyati va olimlarning o‘ziga xos bayrami ekanligi haqida gapirib, haftalik ishiga muvaffaqiyat tiladilar.
Tadbirda Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi Xorazm viloyati hududiy boshqarmasi vakillari, viloyatimizning davlat oliy ta‘lim muassasalari, korxona va tashkilotlardan vakillar, talaba-yoshlar ishtirok etishmoqda.
urdu.uz, “Kreativ ta’lim va innovatsiya – Yangi O‘zbekiston taraqqiyotining asosi” shiori ostidagi to‘rt kun davom etadigan “InnoWeek-2023” innovatsion g‘oyalar haftaligining ochilish marosim bo‘lib o‘tdi

The opening ceremony of the four-day "InnoWeek-2023" week of innovative ideas under the slogan "Creative education and innovation - the basis of the development of the new Uzbekistan" was held.
The ceremony organized at the faculty of chemical technologies was opened by N. Qutlimuratova, the deputy governor of Khorezm region, head of the Department of Family and Women, who spoke about the essence of this week, which is being held on the scale of the Republic, and recognized the products exhibited by university scientists
It should be noted that more than 300 products researched by Urganch State University researchers, master's and doctoral students, young scientists, and professors, exhibited this week are put into practice.
At the opening ceremony, Z. Ibragimov, vice-rector for Research and innovations of UrSU, M. Jumaniyozov, professor of UrSU, candidate of chemical sciences, associate professor O. Kulimov, associate professor of the "English language and literature" department, Ph.D. O. Choponov spoke about the importance of this week and that it is a special holiday of scientists, and wished them success in their work.
Representatives of the Khorezm regional administration of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, representatives of state higher education institutions, enterprises and organizations of our region, students and the youth are taking part in the event.