MILLIY LIBOSLARIMIZ - MILLAT KO’RKI
Bugun, 12-dekabr kuni universitet Madaniyat saroyida UrDU xotin-qizlar Maslahat kengashi, “Qizlarjon”, “Lider qizlar” klublari hamda O’zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi hamkorligida  “Milliy liboslarimiz-millat ko’rki” shiori ostida milliy liboslar ko’rgazmasi tashkil etildi.
Tadbirni UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev ochib berib, ushbu tanlov universitetda tahsil olayotgan talaba-qizlarni bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, yoshlarni milliy qadriyatlarimizni yanada qadrlashga yo’naltirish  va ularni oilaviy hayotga tayyorlashga xizmat qilishi haqida to’xtalib o’tdi.
Tanlovda 6 ta fakultetdan iqtidorli qizlar ishtirok etib, “Talaba imidji”, “Oqshom liboslari” va “Milliy-an’anaviy liboslar” nominatsiyalari uchun qizg’in bellashdilar. Natija quyidagicha bo’ldi:
1-o’rin- Tabiiy va qishloq xo’jaligi fanlari fakulteti qizlari;
2- o’rin- Xorijiy filologiya fakulteti qizlari;
3-o’rin- Sport va san’at fakulteti, Ijtimoiy va iqtisodiy fanlar fakulteti, Pedagogika fakulteti qizlari.

НАШИ НАЦИОНАЛЬНЫЕ ПЛАТЬЯ – ЭТО КРАСОТА НАЦИИ
Сегодня, 12 декабря, во Дворце культуры университета женсовет УрГУ, клубы «Кизларжон»  и «Девушки-лидеры» совместно с  Демократической  партией Узбекистана «Национальное Возрождение» под лозунгом «Наши национальные платья – красота нации» была организована выставка.
Мероприятие открыл первый проректор УрГУ Д.Ибадуллаев, который отметил, что данный конкурс служит для осознанного провождения свободного времени студентов, обучающихся в университете, ориентированию молодежи на более глубокое понимание наших национальных ценностей, подготовить их к семейной жизни.
Талантливые девушки с 6 факультетов приняли участие в конкурсе и усердно конкурировали за наминации «Студенческий образ», «Вечерние платья» и «Национально-традиционные платья». Результат был следующим:
1 место – девушки факультета естественных и сельскохозяйственных наук;
2 место – девушки факультета иностранной филологии;
3 место – Девушки факультета спорта и искусств, факультета социальных и экономических наук, педагогического факультета.