MILLIY LIBOSLARIMIZ - MILLAT KO’RKI
Bugun, 12-dekabr kuni universitet Madaniyat saroyida UrDU xotin-qizlar Maslahat kengashi, “Qizlarjon”, “Lider qizlar” klublari hamda O’zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi hamkorligida  “Milliy liboslarimiz-millat ko’rki” shiori ostida milliy liboslar ko’rgazmasi tashkil etildi.
Tadbirni UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev ochib berib, ushbu tanlov universitetda tahsil olayotgan talaba-qizlarni bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, yoshlarni milliy qadriyatlarimizni yanada qadrlashga yo’naltirish  va ularni oilaviy hayotga tayyorlashga xizmat qilishi haqida to’xtalib o’tdi.
Tanlovda 6 ta fakultetdan iqtidorli qizlar ishtirok etib, “Talaba imidji”, “Oqshom liboslari” va “Milliy-an’anaviy liboslar” nominatsiyalari uchun qizg’in bellashdilar. Natija quyidagicha bo’ldi:
1-o’rin- Tabiiy va qishloq xo’jaligi fanlari fakulteti qizlari;
2- o’rin- Xorijiy filologiya fakulteti qizlari;
3-o’rin- Sport va san’at fakulteti, Ijtimoiy va iqtisodiy fanlar fakulteti, Pedagogika fakulteti qizlari.

OUR NATIONAL DRESSES ARE NATION'S APPEARANCE
Today, on December 12, at the Palace of Culture of the university, the women's advisory board of UrSU, the "Kizlarjon", "Leader girls" clubs and the democratic party of Uzbekistan "Milliy Tiklanish" in cooperation with the slogan "Our national clothes -  nation's appearance" presented national costumes. exhibition was organized.
Opening the event, the first vice-rector of UrSU, D. Ibadullayev, pointed out that this contest serves to meaningfully organize the free time of students studying at the university, to guide young people to better appreciate our national values, and to prepare them for family life.
Talented girls from 6 faculties took part in the contest and fiercely competed for the nominations "Student Image", "Evening Dresses" and "National-Traditional Dresses". The result was as follows:
1st place - girls of the Faculty of Natural and Agricultural Sciences;
2nd place - girls of the Faculty of Foreign Philology;
3rd place - Girls of the Faculty of Sports and Arts, Faculty of Social and Economic Sciences, Faculty of Pedagogy.