"Antiplagiat" dasturini joriy etish va undan foydalanish to'g'risida o'quv seminari tashkil etildi.
Urganch davlat universitetida O'zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi direktori A.Burxanov  bilan kelishilgan holda Oliy ta'lim vazirligining 2022-yil 25-fevraldagi "OTMda korrupsiyaviy xatarlarni aniqlash va ularni bartaraf etish hamda korrupsiyani oldini olish bo'yicha" Yo'l xaritasining 8-bandi ijrosini ta'minlash maqsadida o'quv va ilmiy jarayonda mavjud "plagiat" illatini oldini olishga xizmat qiluvchi  "Antiplagiat" dasturini joriy etish va undan foydalanish to'g'risida o'quv seminari tashkil etildi.
Seminarda Markaziy Osiyoda plagiatga qarshi tekshirish xizmatlarini ta'minlash bo'yicha menejerlar  D.Bastaubayeva, A.Qujiyeva va O’zbekistondagi mintaqaviy vakil B.Muhamedovlar  ishtirok etishdi. Seminarda universitet faoliyatida sof akademik-ijodiy muhitni shakllantirish maqsadida “Antiplagiat” dasturini yo’lga qo’yish va undan samarali foydalanish xususida batafsil so’z yuritildi.
Unda universitetning barcha fakultet talabalari, magistr, doktaront, mustaqil izlanuvchilar hamda professor - o'qituvchilar  faol ishtirok etishdi.

Организован обучающий семинар по реализации программы «Антиплагиат» и ее рассылке
В Ургенчском государственном университете в согласовании с директором Агентства по борьбе с коррупцией в Республике Узбекистан А.Бурхановым в целях реализации 8-пункта Дорожной карты по  Приказа Министерства высшего образования 25 февраля 2022 года «Определение коррупционных рисков и их устранение, также предотвращение коррупции в  высших учебных заведениях» был организован обучающий семинар по вопросам реализации программы «Антиплагиат» по борьбе с плагиатом и его использования в образовательном и научном процессе.
В семинаре приняли участие менеджеры по предоставлению услуг по борьбе с плагиатом в Центральной Азии Д.Бастаубаева, А.Куджиева и региональный представитель в Узбекистане Б.Мухамедов. На семинаре обсуждалась организация чистой академически-творческой среды в университете в целях реализации программы «Антиплагиат» и его эффективного внедрения в деятельности.
В нем активно участвовали студенты факультета университета, магистры, докторанты, все самостоятельные исследователи и преподаватели.