"Antiplagiat" dasturini joriy etish va undan foydalanish to'g'risida o'quv seminari tashkil etildi.
Urganch davlat universitetida O'zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi direktori A.Burxanov  bilan kelishilgan holda Oliy ta'lim vazirligining 2022-yil 25-fevraldagi "OTMda korrupsiyaviy xatarlarni aniqlash va ularni bartaraf etish hamda korrupsiyani oldini olish bo'yicha" Yo'l xaritasining 8-bandi ijrosini ta'minlash maqsadida o'quv va ilmiy jarayonda mavjud "plagiat" illatini oldini olishga xizmat qiluvchi  "Antiplagiat" dasturini joriy etish va undan foydalanish to'g'risida o'quv seminari tashkil etildi.
Seminarda Markaziy Osiyoda plagiatga qarshi tekshirish xizmatlarini ta'minlash bo'yicha menejerlar  D.Bastaubayeva, A.Qujiyeva va O’zbekistondagi mintaqaviy vakil B.Muhamedovlar  ishtirok etishdi. Seminarda universitet faoliyatida sof akademik-ijodiy muhitni shakllantirish maqsadida “Antiplagiat” dasturini yo’lga qo’yish va undan samarali foydalanish xususida batafsil so’z yuritildi.
Unda universitetning barcha fakultet talabalari, magistr, doktaront, mustaqil izlanuvchilar hamda professor - o'qituvchilar  faol ishtirok etishdi.

A training seminar was organized on the introduction and use of the "Anti-plagiarism" program
At the Urgench State University in agreement with the director of the Anti-Corruption Agency of the Republic of Uzbekistan, A. Burkhanov, in order to implement point 8 of roadmap of the Ministry of Higher Education dated on February 25, 2022 “Identification of corruption risks and their elimination, as well as the prevention of corruption in higher educational institutions", a training seminar was organized on the introduction and use of the "Anti-plagiarism" program, which serves to prevent the evil of "plagiarism" in the educational and scientific process.
D.Bastaubayeva, A.Kujiyeva, managers of anti-plagiarism checking services in Central Asia and B.Muhamedov, regional representative in Uzbekistan, took part in the seminar. In the seminar, in order to create a pure academic and creative environment in the activities of the university, it was discussed in detail about the establishment of the "Anti-plagiarism" program and its effective use.
Students of all faculties of the university, masters, doctoral students, independent researchers and professors actively participated in it.