URGANCH DAVLAT UNIVERSITETIDA “BITIRUVCHILARNING TAYYORGARLIGIGA QO‘YILADIGAN MALAKA TALABLARI” MAVZUSIDA OCHIQ MULOQOT OʻTKAZILDI
Bugun, 31-yanvar kuni Urganch davlat universitetida boʻlib oʻtgan ushbu ochiq muloqot Axborot xizmati bo‘limi va Marketing va talabalar amaliyoti boʻlimi hamkorligida tashkil etildi.
Unda Tabiiy va qishloq xoʻjaligi fanlari fakulteti Biotexnologiya yoʻnalishining bitiruvchi talabalari, ijtimoiy tarmoqlarda shaxsiy kanallarini yuritib kelayotgan yosh blogerlar, Axborot xizmati boʻlimi xodimlari ishtirok etishdi.
Uchrashuvda Marketing va talabalar amaliyoti boʻlimi boshligʻi Q.Yoʻldoshev tomonidan bitiruvchilar qanday kasbiy malakaga ega boʻlishi, xususan, bakalavriatni tamomlagan bitiruvchi oʻzining egallashi mumkin boʻlgan lavozimlarida samarali mehnat faoliyatini olib borishi, dunyoqarashi bilan bog‘liq tizimli bilimlarga ega bo‘lishi, gumanitar va ijtimoiy-iqtisodiy fanlar asoslarini, joriy davlat siyosatining dolzarb masalalarini bilishi, ijtimoiy muammolar va jarayonlarni mustaqil tahlil qila olishi borasida maʻlumotlar berdi. Marketing va talabalar amaliyoti boʻlimida olib borilayotgan ishlar xususida taqdimot qildi.
Ochiq muloqotda ishtirokchilar yo'nalishlar kesimida bitiruvchilarni ishga joylashtirish masalalari va ishga joylashishda qo'yiladigan malaka talablari haqidagi bilimlarga ham ega bo'ldilar.

В УРГЕНЧСКОМ ГОСУДАРСТВЕННОМ УНИВЕРСИТЕТЕ СОСТОЯЛАСЬ ОТКРЫТАЯ ДИСКУССИЯ НА ТЕМУ «КВАЛИФИКАЦИОННЫЕ ТРЕБОВАНИЯ ДЛЯ ПОДГОТОВКИ ВЫПУСКНИКОВ»
Сегодня, 31 января, открытый диалог, прошедший в Ургенчском государственном университете, был организован совместно с кафедрой информационных услуг и кафедрой маркетинга и студенческой практики.
В нем приняли участие студенты кафедры биотехнологии факультета естественных и сельскохозяйственных наук, молодые блогеры, ведущие личные каналы в социальных сетях, и сотрудники отдела информационной службы.
На встрече заведующий кафедрой маркетинга и студенческой практики К.Ёлдошев разъяснил, какими профессиональными квалификациями должны обладать выпускники, в частности, как выпускник бакалавриата должен иметь возможность эффективно работать на тех должностях, которые он может занимать, иметь систематические знания мировоззренческого, гуманитарного и социального характера, предоставлены сведения о его знании основ экономических наук, актуальных вопросов государственной политики, а также умении самостоятельно анализировать социальные проблемы и процессы. Он выступил с докладом о работе, проводимой на кафедре маркетинга и студенческой практики.
В ходе открытого диалога участники также получили знания о вопросах трудоустройства выпускников по специальности и квалификационных требованиях для трудоустройства.